Yerel

Gelibolu Tarihi Alanda, Kanada Newfoundland Eyaleti Caribou Anıtı’nın Açılışı Yapıldı

Çanakkale Gelibolu tarihi alanda yapımı tamamlanan Kanada Newfoundland Eyaleti Caribou Anıtı’nın açılışı gerçekleştirildi.

Açılış törenine; Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Kanada Gazi İşleri Bakanı Hon Lawrence Macaulay, Vali İlhami Aktaş, Kanada Newfoundland ve Labrador Eyaleti Hükümeti Başbakanı Andrew Furey, 2. Kolordu Komutanı Tümgeneral Rasim Yaldız, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mustafa Turhan Ecevit, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, İl Emniyet Müdürü Faruk Karaduman, Sahil Güvenlik Batı Marmara Grup Komutanı SG. Yb. Ercan Oran, Eceabat Kaymakamı Mustafa Çiftçiler, Çanakkale Belediye Başkan V. Süleyman Canpolat, İl Kültür ve Turizm Müdürü Murat Yılmaz, Kanada Newfoundland ve Labrador Eyalet Meclis Başkanı Derek Bennett, Kanada Newfoundland ve Labrador Eyaleti hükümeti Turizm, Kültür, Sanat ve Spor Bakanı Steve Crocker, Kanada Newfoundland ve Labrador Eyaleti hükümeti Çevre ve İklim Değişikliği Bakanı Bernard Davis, Kanada Senatosu Başkanı George J. Furey, Kanada’nın Ankara Büyükelçisi Jamal Khokhar, Kanada ülkesinden çok sayıda resmi davetli katıldı.

Açılış programında; Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Kanada Gazi İşleri Bakanı Hon Lawrence Macaulay ile Kanada Newfoundland ve Labrador Eyaleti Hükümeti Başbakanı Andrew Furey tarafından birer konuşma gerçekleştirildi. Yapılan konuşmaların ardından kesilen kurdele ile Newfoundland Caribou Anıtı’nın açılışı gerçekleştirildi.

Caribou Anıtı’nın açılışı sonrasında Caribou Anıtı’na çelenk sunuldu. Çelenk sunumunun ardından törende, Bir dakikalık saygı duruşu sonrasında Türkiye Cumhuriyeti ve Kanada Devleti milli marşları çalındı. Sonrasında askerlerin mezarlarına çiçek bırakılmasının ardından açılış töreni son buldu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu