Yerel

Fahri Bigalı Lütfi Özgünaydın’a 2021 Fotoğraf Sanatı Federasyonu Ödülü

2021 Fotoğraf Sanatı Federasyonu ödüllerinden birisi; Fahri Bigalı Gazeteci/Yazar Lütfi Özgünaydın’a verildi.

“Evet ben Fahri Bigalıyım. Memleketim Erzincan Kemaliye ancak yılın yarısını Biga Kumkent’te geçiriyorum, Biga’yı çok seviyorum. Memleketim Kemaliye için bir gösteri hazırladım. Biga için de hazırladım. En az dört beş kez ulusal basında Biga ile ilgili röportajlar yayımladım. En önemlisi bir yıl çok sevdiğim Biga Çarşamba Postası Gazetesi’nde yazılar yazdım. Şu anda New York’ta açacağım Türkiye sergisi için çalışıyorum. Yine çok yoruldum. Biga’ya geleceğim günleri iple çekiyorum. Bu Ödülü Bigalı dostlarımla paylaşıyorum. “

Her yıl Türkiye Fotoğraf Federasyonu tarafından düzenlenen yılın fotoğrafçılarına verilen “Yılın Fotoğrafçısı Ödülü” bu yıl Ülke Sathındaki Fotoğraf Dernekleri’nin federasyon temsilcilerinin oylarıyla Yönetim Kurulu tarafından yılın Fotoğraf Sanatı Federasyonu ödüllerinden birisi, Gazeteci/Yazar Lütfi Özgünaydın’a verildi.

Lütfi Özgünaydın; “Çok Mutluyum”

“Fotoğraf Federasyonu’nun bu ödülüne layık görülmek beni çok mutlu etti. Bütün dernek temsilcilerinin oyu ile bu ödülü almam benim için onur, gurur kaynağıdır. Fotoğraf Federasyonu başkanı Sefa Ulukan’a, Yönetim Kurulu üyelerine, bana oy veren tüm dernek temsilcilerine çok teşekkür ediyorum. Ödüller insana kıvanç verir. Yaşamımda Gazetecilik alanında çok sayıda ödül aldım. Ancak bu ödülün benim için anlamı büyüktür. Adım adım dolaşarak Ülkemin coğrafyasını hem fotoğrafladım hem de yazdım. Çok sayıda gösteri, söyleşi konferansı gerçekleştirdim. Ülkemin bütün yayımlarında, Turizm bakanlığının tanıtım broşürlerinde fotoğraflarım vardır. Çok sayıda etkinlik, sergi yaptım.”

Ödül Neden Verildi?

Fotoğraf Federasyonu yönetim kurulu ödülün gerekçesini şöyle açıklıyor:” Gazetecilik, edebiyat ve çektiğiniz fotoğraflarınızı birleştirerek ortaya çıkardığınız çok sayıda kitap ile Turizm ve tanıtma alanında katkılarınız, Yurt içinde ve dışında açmış olduğunuz sergilerde ülke tanıtımına katkılarınız, gazete ve köşe yazılarınız ile fotoğraf dernekleri ve fotoğrafçıları tanıtıcı röportajlarınız ile verdiğiniz katkılarınız gerekçeleri ile Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu Yönetim Kurulunun 26 Ocak 2022 01 nolu kararı doğrultusunda bu ödülü takdim etmekten mutluluk duyuyoruz.

Dr. Sefa Ulukan TFSF Y.K. Başkanı

“Çok Çalıştım, Çok Sevinçliyiyim”

“Ödülün gerekçeleri beni çok mutlu etti. Yurt dışında Dünya’nın önemli kentlerinde çok özel sergiler açtım. Paris’te Yaşar Kemal’le açtığım serginin fotoğraflarından bazıları Fransa’nın en büyük Yayınevi Gallimard Yayınevinin Fransızca yayımlanan Dört İnce Memed kitabında yayımlandı. Ülkemi Temsilen Frankfurt Kitap fuarında, New York’ta açtığım Mardin ve yine Ülkemi temsilen açtığım ”Kültür Başkenti İstanbul” sergisi onur duyduğum sergilerimdir. Bugüne dek Kemaliye için Erzincan için Ülkem için elimden ne geldiyse yaptım. Bundan sonra da ölene dek dizimde derman olduğu süre çalışmaya, üretmeye devam edeceğim. İnsanın ve toplumun gelişmesi için, yaşam felsefem; “Gelişmek ve geliştirmek için çaba vereceğim.” Bu ödül beni çok sevindirdi. Yaptığım çalışmaları gerekçelendirerek ödül vermeleri beni çok mutlu etti, sevindirdi. Fotoğraf Federasyonu Başkanı Dr. Sefa Ulukan ve Yönetim Kuruluna teşekkür ediyorum.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu