Yerel

“Ezine Peyniri Bölgemiz İçin Önemli Bir Değer”

Çanakkale Ticaret Borsası Başkanı S. Kaya Üzen, 27 Ocak 2021 Çarşamba günü saat:17.00’de Ezine Kaymakamı Hacı Arslan Uzan, Ezine Belediye Başkanı Güray Yüksel, Çanakkale İş-Kur Müdürü Mehmet Uğur Yavuz, Çanakkale Ticaret Borsası Sayman üyesi Melih Gündoğdu ve Çanakkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu üyesi Ruhi Badem ile Ezine Peynirini ve Mandıracılarını Koruma Geliştirme Tanıtma Derneğini ziyaret etti.

Dernek Başkanı Ali Atak, Başkan Yardımcısı Ali Öztürk, Dernek Yönetim Kurulu üyeleri Derya Tahsildaroğlu ve Gürkan Oğral’ın ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarette Coğrafi işaret tescil belgesine sahip Ezine Peynirinin tüketici temelinde marka değerinin hem ulusal pazarda ve hem de uluslararası pazarda arttırılması ile ilgili konularda istişarelerde bulunuldu.

Coğrafi İşaretler Katma Değeri Artırıyor

Ziyaret ile ilgili değerlendirmede bulunan Başkan S.Kaya Üzen;

“Coğrafi işaretler; ürünlerin özgünlüğünü tescilleyerek, yerel ürünlere ayırt edici nitelikler kazandırıyor ve ürünlerin katma değerini artırıyor. Böylece üreticilere de rekabet üstünlüğü sağlayarak, yerel ekonomileri kalkındırıyor.

Coğrafi işaretli Ezine Peynirimiz de bölgemiz için önemli bir değer. Bugün de Sayın Kaymakamımız, Sayın Belediye Başkanımız ile Derneğimizi ziyaret ederek Ezine Peynirimizin sadece ulusal değil uluslar arası arenada da marka bilincinin oluşması için hep birlikte neler yapabileceğimizi istişare ettik. Coğrafi işaretin denetimi, tanıtımı ve pazarlanması konusunda etkin olarak yapabileceğimiz çalışmalar ile ilgili görüş alışverişinde bulunduk” dedi.

Coğrafi işaretlerin, ulusal ve küresel piyasalarda kazanç getiren en değerli araç ve hazine olduğuna dikkat çeken Başkan S.Kaya Üzen Coğrafi işaretli Ezine Peynirimizin katma değerinin yükseltilmesi amacıyla pazarlama stratejilerinin etkinliğinin artırılması ve etkin işleyen bir denetim sisteminin oluşturulması süreçlerinde de Ticaret Borsası olarak Ezine Peynirciler Derneğine destek olmaya devam edeceklerini dile getirdi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu