Belediye

Esentepe Mahallesi’nin Muhtarlık Seçim Tarihi Belli Oldu

Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, yeni kurulan Esentepe Mahallesi’nin Muhtarlık seçiminin 13 Mart 2022 Pazar günü yapılacağını duyurdu.

Biga Belediye Meclisi Ocak 2022 ayı Olağan Meclis Toplantısı’nın 2. Birleşimi Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan başkanlığında 11 Ocak 2022 Salı saat 16:00’da Belediye Meclis Salonunda yapıldı. Toplantıda 3 gündem maddesi görüşülüp oy birliğiyle kabul edildi. 

Toplantının başında taziye mesajında bulunan Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, “Dün üzücü bir kaza haberiyle güne başladık. Trafik kazasında Belediye Meclis Üyemiz, Tamer ağabeyimizin kıymetli evladı, Biga’mızın sevilen işadamlarından Cemre Market’in sahibi Birkan kardeşimiz ve üniversitede eğitim öğretim hayatını gerçekleştirmek için ilçemizde bulunan üç kardeşimizi kaybettik. Onları rahmetle anıyoruz. Mekanları cennet olsun. Ailelerine ve hemşehrilemize sabırlar diliyoruz” dedi.

Birinci gündem maddesinde 2022 yılı içinde Biga Belediyesi’nde sözleşmeli personel olarak çalışanlarına ödenecek aylık net ücret görüşüldü. Başkan Erdoğan maaşların ilave olarak sosyal denge tazminatı ve ek ödemelerle birlikte memura ve çalışan işçileri yapılan artış oranıyla aynı olacağını ifade etti. İkinci ve üçüncü madde de ise İmar Komisyonu’ndan gelen imar plan raporları oybirliğiyle kabul edildi.

Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan Meclis toplantısının sonunda Biga İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı’ndan gelen yazıyı Meclis Üyeleri ve kamuoyu ile paylaştı. Başkan Erdoğan, Şirintepe Mahallesi’nden ayrılarak yeni kurulan Esentepe Mahallesi’nin Muhtarlık ve İhtiyar Heyeti seçiminin 13 Mart 2022 Pazar günü yapılacağını açıkladı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Başa dön tuşu