Yerel

Ergün Erkap’tan Hem Veda Hem Teşekkür

“Türkiye Bosna Hersek Kültür Dernekleri Federasyonu Başkanı Ergün Erkap görevinden ayrıldı.Erkap açıklamalarında şu ifadelere yer verdi;

2006 yılından bu yana içinde yer almaktan ve değerli Boşnak camiamız için çalışma gayreti göstermekten mutluluk duyduğum Türkiye Bosna Hersek Kültür Dernekleri Federasyonu’ndaki başkan yardımcılığı görevim 6 Kasım 2021 tarihi yani bugün itibariyle sona ermiştir.

2006 yılında kurduğumuz Biga Bosna Hersek Kültür ve Dayanışma Derneğimizin kuruluşundan bu yana özverili ve gayretli çalışmalar ile derneğimizi çok güzel yerlere taşımak şerefine eriştim. 2017-2019 yılları arasında rahmetli Eşref Temiz başkanımızın kıymetli mirası olan Türkiye Bosna Hersek Kültür Dernekleri Federasyonumuzun başkanlık ve akabinde başkan yardımcılığı görevini büyük bir onur ve özveri ile yerine getirdiğimi düşünüyorum.

Federasyonumuzun pek çok kademesinde yer almış bir gönüllü olarak Boşnak camiamıza duyduğum yürekten bağ devam etmekle birlikte, Federasyon’da resmi bir görev ile ilişiğim kalmamıştır. Bireysel olarak yine ve her zaman biz Boşnakların hak ve çıkarları için çalışmaya devam edeceğim.

Yeni oluşturulan Türkiye Bosna Hersek Kültür Dernekleri Federasyon Yönetim Kurulu’na başarılar diler; tüm Boşnak dostlarıma ve yakınlarıma sevgi ve hürmetlerimi arz ederim. Tüm dostlarıma selam ve sevgilerime sunarım.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Başa dön tuşu