Yerel

Erdoğan; “Yetki Sizden, Hizmet Bizden..”

AK Parti Biga Belediye Başkan adayı Bülent Erdoğan son seçim mitingini Hamdibey Mahallesi’nde mahalle sakinlerinin yoğun ilgisiyle gerçekleştirdi. 5 yıl daha Biga’ya hizmet etmek için göreve talip olduklarını ifade eden Erdoğan; “Biga her zaman doğru kararı vermiştir, bu seçimde de İlçemizin geleceği için en doğru kararı verecektir. Sizlere hizmet etmek için bir kez daha göreve talibiz, yetki sizden, hizmet bizden” dedi.
 
Ak Parti Biga Belediye Başkan adayı Bülent Erdoğan 31 Mart seçimleri öncesinde son mitingini Hamdibey mahallesinde gerçekleştirdi. İşçileri Bakan yardımcısı Bülent Turan, Milletvekili Ayhan Gider’in de destek verdiği mitingde konuşma yapan Biga Belediye Başkan adayı Bülent Erdoğan; “Tevazuuyla, samimiyetle ve gayretle 2019 yılında Biga’mızda hizmet yolculuğuna sizlerle birlikte çıktık. O günden bugüne tüm olumsuzluklara rağmen hizmet aşkımızdan kimse bizi alıkoyamadı. Pandemiye, yangınlara, depremlere rağmen hiçbir bahane arkasına saklanmadan Biga’mıza yerel ve genelin uyumuyla birçok hizmeti kazandırmanın mutluluğunu yaşadık” dedi.

Son mitingde Biga’da 10 yıl belediye başkanlığı yapan Mehmet Özkan da Ak Parti Biga Belediye Başkan Adayı Bülent Erdoğan’a destek istedi.
 
“SİZLERİN EMANETİNE SAHİP ÇIKARAK BİGA’MIZ İÇİN EN GÜZELİNİ YAPMAYA GAYRET ETTİK”
AK Parti Biga Belediye Başkan adayı Bülent Erdoğan konuşmasının devamında; “5 yıl çok çabuk geçti. Doğduğumuz, büyüdüğümüz, her şeyin ilkini yaşadığımız, canımız ilçemizde 5 yıldır sizlere en güzel şekilde hizmet etmenin gururunu yaşadık. Her şey güzelken çalışmak çok kolaydır ama zorlu şartlarda, tüm olumsuzluklarda hizmet etmek, iş üretmek her yiğidin harcı kolay değildir. Sizlere hizmet eden kadrolar işte burada. Bakanımızla, vekilimizle, eski belediye başkanımızla, teşkilatımızla kalbi Çanakkale, Biga diye atan gönül sevdalısı, hizmet aşkıyla vatanına milletine borcu olanların yolculuğudur bu yolculuk. 5 yılda Biga Belediyesi olarak devir aldığımız, sizin bize emanetiniz olan hizmet ceketini hiç yere düşürmeden her anlamda ilçemizi güzelleştirdik ve iyileştirdik. Bugün her anlamda Biga’mıza her anlamda dünümüzden çok daha iyi. Yeter mi yetmez. Kurumsal yapımızla, ayağa kaldırdığımız bütçemizle Cumhurbaşkanımızın desteği ile biz Biga’mızı Türkiye Yüzyılında marka şehir yapmak için göreve talibiz. Çalışmak bizden destek sizlerden” dedi.
 
“PROJELERİMİZİ SİZLERİN DESTEĞİYLE HAYATA GEÇİRMEK İSTİYORUZ”
Biga için çok iddialı ve önemli projelerin yanı sıra merkezi hükümetin de önümüzdeki dönemde Biga’ya ciddi yatırımları olacağını hatırlatan Biga Belediye Başkan adayı Bülent Erdoğan; “Hamdibey mahallemize gelirken de çok mutluyuz. Biz Hamdibey mahallemizde elimizin değmediği hiçbir yer kalmadı. Birçok alt ve üst yapı çalışmalarımızın yanı sıra Biga’nın en büyük parkını Hamdibey mahallemize kazandırdık. 7’den 70’e herkesin mutlu olduğu, kendisine bir yer bulduğu parkımızı kendi imkanımızla, bakanlarımızın desteği ile parkımızı mahallemize kazandırdık. 5 yılda yeni proje alanlarımızı şehir dışına taşımak istemiştik ancak yerimiz yoktu. Biga Belediyemize 400 bin metrekare alan kazandırdık. İnşallah önümüzdeki dönemde ilçemizin dışına çıkması gereken Et Entegre Tesisi, kamyoncular garajı, galericiler sitesi, hayvan pazarı, millet bahçemiz ve Minia Çanakkale projemize kadar tüm projelerimizi önümüzdeki 5 yılda hayata geçireceğiz. Tüm projelerimiz Bigalı hemşerilerimizin cebine dokunacak projelerdir” dedi.
 
“GES PROJEMİZLE SU FATURALARINIZA YÜZDE 50 İNDİRİM YAPACAĞIZ”
AK Parti Biga Belediye Meclisinden geçmeyen ancak projesi ve bütçesi hazır olan GES Projesi ile ilgili de açıklamalarda bulunan Biga Belediye Başkan adayı Bülent Erdoğan; “GES Projemizi çok önemsiyoruz. Biz elektrik üretelim dedik. Pandemi döneminde Avrupa’da birçok ülkenin aydınlatmalarını kapattıklarını gördük. Marketlerde yağmalama olaylarını gördük, aç kalma korkusu yaşadılar. Bir sürü sıkıntıya rağmen bizler zengin bir ülkeyiz, dünyanın en güzel coğrafyasındayız. Her şeyimizi çok rahat ulaşabildik. Tabi ekonomik çalkalantı bizlere de yansıdı. Biz bu zorlukları bir millet olarak hep birlikte atlattık. Cumhurbaşkanımızın imzaladığı, ilçemizin önünü açacak Yat OSB’den Sera OSB’ye, Karabiga konteynır limanına kadar, çarşı esnafımızdan sanayi esnafımıza kadar herkese istihdam kapısı olacak, ekonomik anlamda ilçemizdeki her vatandaşa dokunacak bu projelerin önümüzdeki dönem yerel ve genel uyumuyla takipçisi olup, biran önce ilçemize kazandırmak istiyoruz” dedi.
 
“BİZİ ENGELLEYENLER ŞİMDİ SİZLERDEN OY İSTİYORLAR”
Biga Belediye meclisinde Biga’nın sorunlarına çözüm üretmek için yapmak istedikleri projelere yetki alamadıklarını hatırlatan AK Parti Biga Belediye Başkan adayı Bülent Erdoğan; “Seçim zamanı hiçbir şekilde, her şey mubah diyerek sizlerin karşısına çıkmadık. Pazaryerimiz üzerine GES Projesi hazırladık. Elektrik üretelim, vatandaşın üzerindeki su faturalarını yüzde 50 uzatalım dedik. Şuanda sizin karşınıza çıkıp sizden oy isteyenlerle 5 yıl boyunca Biga Belediye Meclisinde birlikte çalıştık. Biga’nın yararına, halkımızın menfaatine olan alt ve üst yapı projelerine GES projesine kadar destek istedik. Ama bizlere destek olmadılar. Meclis görüşmelerini canlı yayınladık, açın bakın orada göreceksiniz bizleri nasıl engellediklerini” dedi.
 
“GÜÇLÜ SEÇİLMEK İSTİYORUZ. GÜÇLÜ BAŞKAN, GÜÇLÜ MECLİS İSTİYORUZ”
Biga’nın gelişiminde karşılarına hiçbir engel çıkmaması için güçlü destek istediklerini ifade eden Biga Belediye Başkan adayı Bülent Erdoğan; “5 yıl boyunca çok güzel birlikteliğimiz oldu. 5 yıl önce sizlerin karşısına çıktığımızda birçoğunuz bizleri tanımıyordu. 5 yıl boyunca sizlerin iyi gününde, kötü günlerinde yanınızda olduk. Sadece seçim zamanı, oy istemek için karşınıza çıkmadık. 5 yıl önceki belediyeciliğe uzak değil; tecrübe edinen, ilçesini tanıyan ve ilçesinin sorunlarını bilen, sorunların çözümünü bilen 5 yıllık tecrübemizle sizlerin huzurunuzda sizlerin desteğini istiyoruz. Belediye Başkan adayı ve meclis üyelerimizle sizlerin huzurunuzdayız. Biz bu seçimde güçlü seçilmek istiyoruz. Güçlü başkan, güçlü hizmet demektir. Meclis toplantımızda üye sayımız azınlığına düştüğünde Biga’mıza kazandırmak istediğimiz birçok hizmet için destek alamadık, yapamadık. Biz bu dönemde Biga’mıza, 108 köyümüze hizmet götürecek İl Genel Meclis üyelerimizle belediye başkanı ve meclis üyelerimizle güçlü seçilmek, bıçağımız keskin olsun istiyoruz” dedi.
 
“YENİ DÖNEME BİZ HAZIRIZ.. DESTEĞİNİZİ BEKLİYORUZ”
Biga Belediye Başkan adayı Bülent Erdoğan konuşmasını şu sözlerle noktaladı; “Biz bu 5 yılda birçok iş yaptık ama yamadığımız bir tek şey var; sizlerin gözlerine sokarcasına yaptıklarımızı anlatmadık, anlatamadık. Bizim görevimiz dedik, sizlere olan borcumuz deyip yapılan işleri kendimize mal etmedik. Ancak bir aydan beri ismimizin yeni dönem için aday olarak açıklanmasından sonra 5 yılda ne yaptık, ne yapamadık, neden yapamadığımızı sizlere hesabını vermek için sizlerle paylaştık. İnşallah önümüzdeki dönemde Biga’mızın yarınları için el ele, kol kola yeni döneme biz hazırız, sizde hazır mısınız. Biga her zaman doğru kararı vermiştir, bu seçimin de ilçemize ve Bigalılarımıza hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu