Yerel

Erdoğan, Gaziler Destansı Tarihimizin Yaşayan Abideleridir

Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, 19 Eylül Gaziler Günü’nün 101. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınlandı.

Başkan Erdoğan, mesajında şunları kaydetti:

“19 Eylül Gaziler Günü’nü idrak ettiğimiz bu anlamlı günde mukaddesat uğruna canla başla mücadele etmiş tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. 19 Eylül bizlere Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün emanetidir. Gaziler destansı tarihimizin, yaşayan abideleridir. Canından vazgeçip, vatanından vazgeçmeyen kahraman gazilerimize devletimizin verdiği önemin ifadesi olarak, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 19 Eylül 1921’de Mustafa Kemal Atatürk’e Gazi unvanının verildiği günün yıldönümünü Gaziler Günü olarak kutlamaktayız.

Yüzyıllardır şanlı zaferlere imza atan ordumuz ve milletimiz “ölürsek şehit, kalırsak gazi oluruz” sözünü kendisine şiar edinmiştir. Ecdadımız Anadolu’nun kapılarını bizlere açan Malazgirt Zaferi’nde, Çanakkale Savaşı’nda ve Milli Mücadele’de nasıl düşmana karşı vatanını savunmuşsa bugün de güçlü ordu güçlü Türkiye anlayışıyla başta terörle mücadele olmak üzere bölgesinde ve dünyada saygın bir ülke konumundayız.

Bu duygularla vatanımız ve bayrağımız uğruna canlarını feda eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, aziz şehitlerimizi ve ahirete intikal eden gazilerimizi rahmetle anıyorum. Hayatta olan gazilerimize minnetlerimi sunarak, sağlık ve huzur diliyorum. Çok değerli gazilerimizin, Gaziler Günü’nü kutluyorum.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu