Yerel

Erdoğan, “En Kutsal Görevi İcra Eden Öğretmenlerimiz Baştacımız”

Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla ziyaretlerde bulundu. Öğretmenlerle sohbet eden Başkan Erdoğan, kolaylıklar ve başarılar diledi.

Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan ilk olarak, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen çelenk sunma törenine katıldı. Biga İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün çelenk sunması ile başlayan programda saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. 

Törenin ardından Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşen kutlama programına katılan Başkan Erdoğan, ardından Biga Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi Kreş ve Gündüz Bakımevi, Biga Belediyesi Hamdi Gençoğlu Kreş ve Gündüz Bakımevi ile Eczacı Zübeyde Aydın Kreş ve Gündüz Bakımevi’ne ziyarette bulunarak öğretmenler ile bir araya geldi. Öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlayan Başkan Erdoğan, öğretmenlere hediyeler takdim ederek birlikte pasta kesti.

Başkan Erdoğan, Biga İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen’i, Eğitim Fakültesi mezunu belediye personelini ve öğretmeni Recai Öztürk’ü ziyaret ederek, çiçek takdiminde bulundu ve Öğretmenler Gününü kutladı.

Başkan Erdoğan yaptığı açıklamada, “Geleceğin güvencesi eğitim, eğitimin güvencesi ise öğretmenlerimizdir. Nice fidanımızın elinden tutup yetiştiren, onları geleceğe hazırlayan yine öğretmenlerimizdir ve en kutsal görevi icra eden her bir öğretmenimiz başımızın tacıdır. Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve şehit öğretmenlerimiz başta olmak üzere dünyanın en kutsal görevini icra eden, büyük emek ve fedakârlıkla öğrencilerini geleceğe hazırlayan değerli öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum. Çalışmalarında kolaylıklar ve başarılar diliyorum” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu