Yerel

“Engelsiz Biga” İle Engeller Aşılıyor

Engelli vatandaşların sağlık başta olmak üzere kamu hizmetlerinden etkin biçimde yararlanmalarını sağlamak ve kamu hizmetlerine ulaşımlarını kolaylaştırmak adına Biga Kaymakamlığı tarafından ‘Engelsiz Biga’ projesi hayata geçirdi. Proje kapsamında engelli vatandaşların kullanım ihtiyaçlarına göre tasarlanan minibüs ile Biga genelinde 15 mahalle ve 108 köyde talepler doğrultusunda engelli vatandaşlar evlerinden alınıyor ve işlerinin bitiminde tekrar evlerine bırakılıyor.

‘Engelsiz Biga’ projesinden faydalanmak isteyen vatandaşların 0286 316 4810 numaralı telefonu arayarak ücretsiz olarak projeden yararlanabilirler.

Japonya Büyükelçiliği tarafından Biga Kaymakamlığı Biga Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın hazırladığı ‘Engelsiz Biga’ projesine hibe desteği sağlanmıştı. Japonya Büyükelçiliği’ne gönderilen ‘Engelsiz Biga’ Projesi kabul edilip projeye 44 bin dolar hibe yapılmıştı. Proje, Biga’daki Engelli vatandaşların yaş sınırını gözetmeden ulaşım ihtiyaçlarının karşılanması ve kamu kaynaklarından daha etkili yararlanabilmeleri adına hazırlandı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu