Yerel

Elmas “Bizler Mücadeleye Devam Edeceğiz”

Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Genel Başkanlığı’nın gerçekleştirdiği, zamlara yönelik eylem organizasyonun bir ayağı da Çarşamba günü Biga Kapalı Pazar Yeri’nde CHP Biga Kadın Kolları tarafından gerçekleştirildi. CHP’li kadınlar hazırladıkları dövizler ile pazar yerinin avcılar köprüsü girişinde ard arda gelen zamları protesto etti.

CHP Biga Kadın Kolu İlçe Başkanı Özge Elmas gerçekleştirdikleri eylem için yazılı bir basın açıklaması yaptı. Elmas açıklamasında şu ifadeleri kullandı;

‘’Pazarımızın kıymetli esnafları, saygıdeğer hemşehrilerimiz ve kıymetli basın mensupları…

Bugün pazaryerinde sizlere can sıkan değil; el yakan, can yakan pazar fiyatlarını göstermek için toplandık…

Yöneticilerimizin önlerinde görmüş olduğunuz dövizler ara sıra mutfak tezgâhımıza konan ürünler değil, her gün soframızda olması gereken, çocuklarımızın boğazından geçmesi gereken ürünlerdir.

Ancak, neredeyse günde en az bir öğün salataya doğradığımız, ekmek arasına koyup atıştırmalık yaptığımız biberimiz, domatesimiz, soğanımız öyle bir noktaya geldi ki; temel besin kaynağı olan bu ürünleri survivor yarışmasındaki gibi ödül oyunu oynayıp ayda bir kez yiyecek durumdayız.

Bunun tek bir sebebi var o da; yoksulluğu bitirmek isteyenlerin değil sürdürmek isteyenlerin, israf düzenini devam ettirmesidir.

Bu böyle devam edemez, etmemeli. Saraylarda oturanlar artık Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını da düşünmek zorundadır. Bizlerin her gün gelen zamlara, nefes alır gibi değişen rakamlara dayanacak gücü kalmamıştır.

Biz burada bu eylemi gerçekleştirirken dahi muhtemelen bir şeylere yine zam geliyor.

Her şeye %50-60-100-200’lü rakamlarla zam gelirken, açlık sınırının altında kalan asgari ücretliye, emekliye ve milyonlarca çalışana neredeyse hiç zam gelmiyor.

Aldığımız destekler körelen ümitlerin bitmediğini gösterdi. Değişim rüzgarının dip dalgası umutlarımızı yeniden yeşertti. Bu doğrultuda bugün bizleri yalnız bırakmayan İlçe Başkanım, kıymetli dostum Cemal Mantar’a, Gençlik Kolları Başkanım Biröz Tazıcı’ya Belediye Meclisi Üyem Ergün Tulnay’a ve Belediye Başkan Aday Adayımız Alper Şen ağabeyime teşekkür ediyorum.
Bizler Mücadeleye Devam Edeceğiz.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu