Yaşam

Dünya Palyatif Bakım Günü’nde Etkinlik Düzenlendi

Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi’nde Dünya Palyatif Bakım Günü dolayısıyla hastalar, hasta yakınları ve sağlık çalışanlarıyla birlikte bir etkinlik düzenlendi.

Hastaların hayat kalitesinin arttırılmasına yönelik palyatif bakım ile ilgili farkındalığı arttırmak ve bu alanda sunulan hizmetleri desteklemek amacıyla belirlenen Dünya Palyatif Bakım Günü nedeniyle hasta, hasta yakınları, sağlık çalışanları ve hastane yönetiminin de katıldığı etkinlik düzenlendi ve pasta kesilerek kutlama yapıldı. 

Etkinlikte, hastaların ve hasta yakınlarının bu zorlu süreçte moral ve motivasyon açısından desteklendiğini ve bir aile ortamında her konuda yanlarında olduğunu dile getiren Başhekim Op. Dr. Hasan Keser, “20 yatağa sahip Palyatif Bakım Servisimizde ana amacımız kronik hastalıkları olan hastalarımıza ve tedavi ile tam sınırlandırma olan hastalarımıza daha kaliteli bir hizmet ve eve hazırlık için yaptığımız bir hizmettir. Tecrübeli hekimlerimiz ve hemşirelerimizle tıbbi, psikolojik, sosyal ve manevi destek vererek acılarını hafifletmek veya önlemek için, yaşam kalitesini geliştirmek için destek vermekteyiz. Bütün palyatif hastalarımızın ve refakatçilerimizin Dünya Palyatif Bakım gününü kutluyorum” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu