Kaymakamlık

Dolu’dan Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

Haberi buradan dinleyebilirsiniz...

Biga Kaymakamı Erdinç Dolu 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü için bir kutlama mesajı yayınladı. Mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Yerine getirdiği misyon itibariyle bir anlamda kamu görevi yapan basınımız, ülke ve dünya sorunlarıyla ilgili haber ve düşünceleri duyurarak kamuoyu oluşturulmasına, vatandaşlarımızın kurumları denetleyebilmelerine olanak sağlamaktadır. Zorluk ve güçlüklere rağmen yılmadan yorulmadan çalışan gazetecilerimizin objektif, doğru ve duyarlı haberciliği, yaptıkları mesleğe ayrıca bir kutsallık katmaktadır.

Milli değerlere saygılı, kişi hak ve özgürlüklerini temel alan bir anlayışla görevini yerine getiren basın organları demokrasinin en büyük güvencesi ve vatandaşlarımız ile devlet arasında kurulan bir köprüdür.

Bu duygu ve düşüncelerle; öncelikle geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz duayen gazeteci Ferit Kavas’ı birkez daha saygı ve rahmetle anıyor, kamuoyunun doğru, tarafsız ve nitelikli olarak bilgilendirilmesi için büyük rol üstlenen basın emekçilerinin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyorum.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu