Yerel

Dolu’dan 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı Mesajı

Biga Kaymakam Erdinç Dolu’dan 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı için yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi;

“24 Temmuz 1908 tarihi ülkemizde basından sansürün kaldırıldığı tarihtir. Bu tarihte gazeteler ilk kez sansürsüz olarak yayımlanmaya başlamış ve sansür ağır suçlardan biri sayılmıştır. Bu nedenle 24 Temmuz gününü “ Gazeteciler ve Basın Bayramı ” olarak kutluyoruz.

Basın çalışanlarımız, kamuoyunu doğru ve eksiksiz bilgilendirme konusundaki yükümlülüklerini zaman ve mekân mefhumu gözetmeksizin, en iyi biçimde yerine getirmek  için gösterdikleri çabalar hiç kuşkusuz takdire şayandır.  Demokratik kültürün ayrılmaz bir parçası olan basın kuruluşlarımızın ; etik değerlere ve hukuka uygun, tarafsızlık içinde, doğru haber yapması, kişi haklarına ve özel hayata saygılı, toplumun hassasiyetlerine özen gösteren bir şekilde görev yapması demokrasimiz ve gazetecilik mesleğinin saygınlığı açısından büyük önem taşımaktadır.

Bu duygu ve düşünceler ile sansürün kaldırılmasının 114. Yıl dönümünde 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramınızı kutluyor, ebediyete intikal etmiş Ferit abimize Allah’tan rahmet, çalışan tüm basın mensubu arkadaşlara sağlık, başarı ve kolaylıklar diliyorum.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu