Yerel

Dolu’dan 18 Eylül Biga’nın 100. Kurtuluş Yıl Dönümü Mesajı 

Biga Kaymakamı Erdinç Dolu 18 Eylül Biga’nın 100. Kurtuluş Yıl Dönümü mesajı yayınladı. Dolu mesajında şu ifadelere yer verdi.

“Biga’mızın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıl dönümünü birlik ve beraberlik içinde büyük bir coşkuyla kutluyoruz.
Atalarımız sahip oldukları manevi güç ve bağımsızlığa olan inançla büyük bir yiğitlik göstererek düşmanı topraklarımızdan çıkarmıştır. Bugün bizler, saygın ve bağımsız bir millet olmanın gururunu yaşıyorsak, bunu kahraman ecdadımıza borçluyuz. Tüm yurtta olduğu gibi, şanlı tarihimizdeki kahramanlık destanlarından biri de, günümüzden 100 yıl önce Bigamızda yazılmıştır.

Dönemin zor şartları altında genç-yaşlı, kadın-erkek demeden hep birlikte büyük bir kahramanlık örneği göstererek vatanımızın bağımsızlığı için canları pahasına kahramanca mücadele eden ve bu uğurda şehitlik mertebesine ulaşan başta Biga’lı şehitlerimiz olmak üzere tüm aziz şehitlerimizi rahmet ve şükranla yad ederim.
Bu duygu ve düşünceler ile İlçemizin düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılını kutluyor, başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatanı için fedakarca savaşan kahraman şehitlerimizi rahmet, saygı ve minnetle anıyorum.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu