Yerel

Dolu’dan 10 Kasım Mesajı

Biga Kaymakamı Erdinç Dolu, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 84. yılı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Dolu mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete intikalinin 84. yıldönümünde saygı, şükran ve minnetle yâd ediyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ her zaman ‘Yurtta Barış Cihanda Barış’ ilkesiyle hareket etmiş, sadece milletimizin değil dünyadaki diğer milletlerin de sevgisini ve saygısını kazanmıştır. Onun en büyük ideali, Türkiye’yi birlik ve beraberlik içinde muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarmaktı. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasında ve çağdaş, demokratik, hukuk devleti olarak muasır medeniyetler seviyesine doğru ilerlemesinde, bizler de Aziz Atatürk’ün gösterdiği istikâmet doğrultusunda Cumhuriyetimizin kuruluş ilkelerine, fikir ve ideallerine sımsıkı bağlı kalarak, Cumhuriyetimizin temel değerlerini koruyarak, kazanımlarını arttırarak, ülkemizi hak ettiği çağdaş seviyelere çıkarma gayreti içerisinde, yolumuza kararlılıkla devam ediyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu, İstiklal Savaşımızın önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 84. yıldönümünde bir kez daha saygı ve minnetle anıyorum.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu