Ayfer ÖZDEMİRYazarlarımız

Doğru İstersek Olur!

Hayat bizden başlıyor ve bütüne yayılıyor, o yüzden önce kendi istek ve arzularımızın kıymetini bilelim ve onlara özen gösterelim. 

Hayatımızı “ sana ne yapılmasını istiyorsan kendine onu yap” felsefesiyle yaşamak gerekiyor. Bu bir bencillik değildir. Bu insanın kendine duyduğu saygı ve kendine verdiği değerdir. 

Biz kendimize hiçbir şeyi layık görmezken başkalarına tüm varlığımızı sunuyoruz. Oysaki ne kadar boş bir çaba, kendini mutlu edemeyen bir insan, başka birini nasıl mutlu edebilir ki ? Öyleyse kendimiz için istemeyi öğrenmek gerekiyor.  Ama doğru şekilde istemeyi.  İstemenin de doğrusu olur mu? demeyin. Tabii ki olur. Nasıl mı ? haydi sohbetimiz başlasın o halde.

Evrende her şey Enerjidir;  Enerjiden başka bir şey yoktur. Madde de saf enerjidir, Biz İnsanlar da sadece enerjiden oluşuruz. Düşünceler, Duygular, Heyecanlar, Olaylar ve Durumlar da Enerjinin değişik biçimleridir.  Yani bizim “gördüğümüz” şeylerin çoğu, SADECE BOŞLUKTUR. Buna rağmen, bunu madde sayarız. Ancak sadece biz, bunun böyle olduğunu varsayarız, gerçekte ise böyle değildir. Hiçbir şey gördüğümüz gibi değildir.  

Enerji, yönlendirilebilir ve bu düşünce gücüyle yapılır. Düşüncelerimiz, enerjiyi bir noktaya yönelten bir lazer tabancası gibidir. Enerji, maddeyi oluşturuyorsa ve düşünceler saf enerji ise, çevremizde sürekli bizim maddeleştirdiğimiz şeyler olmaktadır. Çünkü biz sürekli düşünürüz. 

Bu durumda isteklerimizi hayatımıza çekmek için ne yapmalıyız?:  

  1. Düşüncelerimizin gücünü kullanmalıyız,
  2. Ne istiyorsak kendimizi buna uygun çekim gücüne yükseltmeliyiz.

Ne düşünüyorsak o, maddeye dönüşür.  Sonuçta her dilek, bir enerjidir. Dilek gönderilir ve dilek kendini gerçekleştirmek ister, yani maddeye dönüşmek ister. Yayılan düşünceler ne kadar yoğun ise, enerji o kadar güçlü olur. Ne kadar güçlü duygu yüklenilirse, o kadar itici güç alırlar. 

Maalesef negatiflikler içinde bu böyledir. Bizim ne düşündüğümüz, enerjinin umurunda değildir. Enerji iyi ile kötü arasında ayırım yapmaz, ahlak nedir bilmez ve de yargılamaz. Neye dönüştüğü umurunda değildir. Sadece biçim değiştirir. Enerji, daima dikkatimizi takip eder. 

Tam olarak düşünürsek, dünyamızda her şeyden inanılmaz bir arz mevcuttur. Bu, sadece bir dağıtım sorunudur. Her şey vardır. Herkes içindir. Bizim için de. Bu, sadece bir arz-talep meselesidir. Biz yoğun etkili bir biçimde ne istersek, o bizim hayatımıza girecek şekilde dağıtılır ve yapılır. 

Her şeyden, çok miktarda mevcut olduğunu ve bizim hayatımızın sadece bizim istediklerimizden oluştuğunu anladığımızda, hayatımız tamamen değişecektir. Zira enerji, her biçimi alabilir.  Her şey, fazlasıyla mevcuttur; sadece talebe göre dağıtılır.  Dilemek, devasa ve yoğun istek enerjileri ile çalışan bir değiş tokuş borsasından başka bir şey değildir. 

Arayan bulur! Biz, enerji yayarız, enerji alırız. Dünyamızı, kendi hayal dünyamıza göre kurarız. Biz biçimlendiririz, yoğunlaştırırız, engel oluruz veya bozarız. Bu hep aklımızda olsun lütfen.

AYFER ÖZDEMİR

Uluslararası Nlp ve Profesyonel Yaşam Koçu

Bilinçaltı ve Kişisel Gelişim Uzmanı 

Vedik Astroloji Danışmanı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu