Yerel

Doğanlar Holding’e “Kadın Dostu Markalar” Ödülü

Kadın Dostu Markalar Platformu tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen “Kadın Dostu Markalar 2023 Farkındalık Ödülleri” sahiplerini buldu. Geçmiş yıllarda çeşitli markalarıyla Kadın Dostu Ödülünü kazanan Doğanlar Holding bir kez daha aynı ödülü kazanmanın gururunu yaşadı.

Eşitlik, çeşitlilik, kapsayıcılık, sürdürülebilirlik, kadın gücünün desteklenmesi, işte ve eğitimde fırsat eşitliği, toplumsal cinsiyet eşitliği bilinci gibi konularda projeler üreten ve hayata geçiren, birbirinden değerli 35 marka ve kurumun ödül aldığı törende Jüri Özel Ödülleri ve Değer Katanlar Özel Ödülleri de takdim edildi.

Törende, Kadın Dostu Markalar Platformu’nun 6 Şubat depremi sonrasında hayata geçirdiği, bölgedeki kadın ve çocukları odağına alan ‘İyiliğe Bir İlmek’ projesinin ‘İlmek Atma Töreni’ de yapıldı. Törende kadın-erkek fark etmeksizin gönüllü olan 50 iş insanı yünler ve şişlerle ilk ilmekleri deprem bölgelerindeki kadınlara iletmek üzere attılar. Bölgedeki kadınlar da hünerli elleri ile atılan ilmeklerle başlanan örgüleri birer hırkaya dönüştürecekler.

İyiliğe Bir İlmek Projesi

Kadın Dostu Markalar Platformu’nun 6 Şubat depremi sonrasında revize ederek, birçok değerli markanın da desteği ile hayata geçirdiği “İyiliğe Bir İlmek” projesinin 2. etabı olan “İlmek Atma Töreni” aralarında Süleyman Orakçıoğlu, Pınar Parmaksız, Davut Doğan, Ali Erman Aytaç, Fatma Aydoğdu, Ufuk Tarhan, Sema Güral Sürmeli, Selen Zorlu, Erkan Tozluyurt, Burcu Kösem, Özlem Dağ, Işılay Reis, Özlem Çöllü ve Hayriye Karadeniz’in olduğu 50 değerli ismin sembolik birer ilmek atmasıyla gerçekleştirildi. Atılan ilmekler deprem bölgelerindeki kadınlar tarafından birer hırkaya dönüştürülecek.

Kadın İstihdamı ve İşte Fırsat Eşitliği, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Bilinci, Kadın Girişimi ve Kadın Gücünün Desteklenmesi, Eğitimde Fırsat Eşitliği, Kadına Şiddete Karşı Mücadele ve İyileştirme, Eşit Haklar ve Eşit Yönlü İletişim İçin Toplumsal Bilinç Oluşturma ve Spor, Sanat, Bilim gibi alanlarda kadınların ve kız çocuklarının desteklenmesi ve bu yönde bilinç oluşturulması kategorilerinde birbirinden değerli 35 projenin ödül aldığı törende ayrıca Mercan Dede’nin koreografisi ve Garip isimli eseri eşliğinde, kadın semazen Tuğba Hasbal ve Dansçı Göktuğ Gençkaya’nın özel sunumu programa renk kattı.

Davut Doğan “Depremzede Kadınlara Destek Olunacak”

Kadın Dostu Markalar Platformu tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen “Kadın Dostu Markalar 2023 Farkındalık Ödülleri” törenine katılan Doğanlar Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Davut Doğan yaptığı paylaşımda; “Kadın Dostu Markalar ödül töreninde iyiliğe bir ilmekte ben attım. Bu proje ile örmeye başladığımız ürünler, depremzede kadınlar tarafından tamamlanarak satılacak ve ihtiyaç sahibi kadınlara destek olunacaktır” ifadelerini kullandı.

Kaynak:AynalıPazar

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu