Siyaset

Doğan ’’Özgür, Bağımsız Ve Çok Sesli Basın, Demokrasinin de Güvencesi’’

Biga TSO Başkanı Şadan Doğan 24 Temmuz Gazeteciler Ve Basın Bayramını Kutladı.

Türk basınında sansürün kaldırılmasının yıl dönümü olarak her yıl 24 Temmuz’da kutlanan ‘Gazeteciler ve Basın Bayramı’ dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Biga TSO Yönetim Kurulu Başkanı Şadan Doğan, özgür, bağımsız ve çok sesli basının, demokrasinin de güvencesi olduğunu söyledi.

Biga Ticaret ve Sanayi Odası (Biga TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Şadan Doğan kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi: “Yazılı, görsel ve işitsel yayın kuruluşlarında görev alan tüm basın çalışanlarının bayramını kutlayan Başkan Doğan, “Basınımız korona virüs ile mücadele sürecinde göz ardı edilemez bir rol üstlenmişlerdir” ifadelerini kullandı.

Basın çalışanlarının pandemi sürecinde fedakârca çalıştıklarını vurgulayan Doğan, “Basın çalışanlarımız bizim her zaman duyan kulağımız, gören gözümüz, konuşan dilimiz ve yazan elimiz olmuşlardır. Zor çalışma koşullarına rağmen fedakârca salgın sürecinde dahi herkes evlerine kapanırken onlar bizim habersiz kalmamamız noktasında cansiperane şekilde ellerinden gelenin en iyisini layıkıyla yapmışlardır, yapmaya da devam etmektedirler. Bu zorlu süreçte toplum yararını düşünen, ülkemizin bekasını önemseyen, en önemlisi de vicdani sorumluluklarını kendine temel ilke edinen basın mensubu arkadaşlarımızın her zaman yanında olmaya gayret göstermeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle sorumluluklarını, mesleğin gerektirdiği ahlaki değerleri göz önüne alarak, ülkemiz genelinde ve Bigamızda hedeflenen başarılara ulaşılmasına katkı sağlayan tüm basın emekçilerimizin 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı can-ı gönülden kutluyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyorum” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu