Yerel

Doğan, “Esentepe Mahallesine İlkokul Yapmayı Düşünüyoruz”

Biga Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şadan Doğan, 29.11.2022 Salı günü Biga Havuz Kafede Öğretmenler Günü dolayısıyla okul müdürlerine kahvaltı verdi. Yapılan kahvaltıya; Biga Kaymakamı Erdinç Dolu, Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Biga Cumhuriyet Başsavcısı Eren Öztaş, Biga İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen ve okul müdürleri katıldı.

Kahvaltı sonrası Biga İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi; “Bu kahvaltının bize sunmasında her zaman yanımızda olan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımıza teşekkür ediyorum. Normal koşullarda kahvaltı geçen hafta Cuma günüydü yoğun bir hafta olması sebebiyle bugüne ertelendi. Ben çok teşekkür ediyorum ayrıca şunu vurgulamak istiyorum, Biga’da birlik beraberlik eğitim de ekip ruhu olduğu sürece başarılar geliyor. Biga olarak eğitim aşamasında iyi yerdeyiz ufak tefek olumsuzluklarımız olmasına rağmen siz değerli yönetici arkadaşlarımın, öğretmen arkadaşlarımızın, okul aile birliği’nin üstün gayretleriyle ben sahada göstermiş olduğunuz özverili çalışmalardan dolayı şükranlarımı sunuyorum, iyi ki geldiniz sağ olun var olun.”

Ardından konuşma yapan Şadan Doğan, “Sayın Kaymakamım, Sayın Belediye Başkanım, Sayın Cumhuriyet Başsavcım, çok değerli öğretmenlerim, eğitim camiasının değerli müdürleri kahvaltıma hoş geldiniz. Ben bunu zamanlı yapmak istiyordum nasip bugün oldu ben, Doğanlar ailesi olarak hem şahsım adına Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı olarak sizlere her zaman yapmış olduğum bütün etkinliklerde bilhassa Biga’nın fuarı tanıtımında katılımlarınızdan dolayı çok teşekkür ediyorum. Hepiniz tam ve eksiksiz olarak katılıyorsunuz biz, Doğanlar ailesi olarak her zaman eğitime önem veren bir aileyiz. Bildiğiniz gibi Babamızın adına İmam Hatip Erkek Öğrenci Yurdu, Annemiz adına Ayşe Doğan Kız Meslek Lisesi annemiz kızları çok seviyordu. Bende Şehitlik Mahallesini çok sevdiğim için kendi adıma Şadan Doğan Anaokulunu oraya yaptım. Gelinimiz Olcay Hanımda Gümüşçaylı olduğu için Gümüşçay’a okul yaptık. İnşallah bundan sonra da değerli eşim adına okul projemiz var. Görüşmeleri bir taraftan yapıyoruz inşallah bunu da en kısa zamanda hayata geçiririz diye düşünüyorum. Birde Odalar Birliği olarak bizim Milli Eğitim Bakanlığıyla yapmış olduğumuz protokolde Biga’da bir Anaokulu var Borsada biz orasını İlkokula çevirmek istiyoruz. Mahallemiz hazır yeni açılan Esentepe Mahallesine bir İlkokulu Allah nasip ederse yapmayı düşünüyoruz. Biz oda olarak Meslek Lisesi Müdürlerimizle bir toplantı yaptık çok güzel kararlar aldık, Allah nasip ederse yeni yönetim kurulunda yeni arkadaşlarımla talimatları da verdik, bu akşam tekrar görüşeceğiz okullarımızın olması gereken ne varsa oda olarak elimizi taşın altına koymaya hazırız. İnşallah en kısa zaman da da güzel işler yapacağımıza inanıyoruz. Bu kahvaltı tamamen ben şahsım, kendi maaşımdan yaptığım bir kahvaltıdır. Sizler hakikatten çok değerlisiniz bizde sizler sayesinde bir yerlere geldik ben her zaman söylüyorum ve övünüyorum da ben, lise 1 de kaldım lise 2 de de kaldım 8 yılda liseyi bitirdim ama ne oldum Türkiye’nin tanınmış Dünya’nın tanınmış bir markanın Yönetim Kurulu üyesiyim. Biga’nın kalkınması için, gelişmesi için Sayın Kaymakamımla, Sayın Belediye Başkanımla, diğer sivil toplum örgütleriyle, siyasi patilerle de her zaman Biga’nın gelişmesi için kalkınması içinde mücadele veriyoruz. Çok teşekkür ediyorum iyi ki varsınız.” ifadelerine yer verdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu