Yerel

Davut Doğan Biga’da Sevgiyle Karşılandı

Kurucusu olduğu Biga Sanayici ve İş Adamları Derneği (BİSİAD)’nin programı kapsamında düzenlenen Geleneksel Sabah Söyleşileri’ne katılan Doğanlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Davut Doğan,Köşdere Aktivite Merkezinde sevgiyle karşılandı. Biga’dan Doğtaş Mobilya markasını dünya markası haline getiren Davut Doğan ve kardeşleri Biga’ya büyük gurur yaşatıyorlar. BiSiAD Genel Sekreteri Hasan Çınar’ın sunduğu programda BİSİAD Başkanı İsmail Özer açılış konuşmasını yaparak tüm katılımcılara teşekkür etti. Programda önce BİSİAD’ın ve Doğtaş Mobilya’nın kuruluş öyküleri sinevizyon gösterisi ile sunuldu. Ardından Doğtaş ve Doğanlar Holding’in kuruluşundan bugüne olan serüvenini katılımcılara anlatan Doğanlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Davut Doğan daha sonra sorulara cevap verdi.

Davut Doğan programın sonunda yazdığı kitapları imzalayarak katılımcılara hediye etti ve BİSİAD Başkanı İsmail Özer tarafından kendisine günün anısına plaket hediye edildi. 

Doğan konuşmasında “Rahmetli babam Hacı Ali Doğan’ın 1972 yılında başlattığı mobilya işini 6 kardeş bizler devam ettirdik. Ben 8 yıl çalıştığım Devlet Demir Yolları devlet memurluğundan istifa ederek Biga’ya geldim ve ticarete atıldım. Kardeşlerimle birlikte Doğanlar Mobilya’yı Doğtaş A.Ş yaparak şirketleştirdik. Daha sonra Kelebek Mobilya’yı satın alarak özel sektörde Türkiye’nin bir numarası yaptık. Daha sonra Doğanlar Holding’i kurarak başka sektörlerde hem Türkiye’de hem de dünya piyasasında ticaret hayatımızı sürdürüyoruz. Mobilyanın dışında inşaat, iletişim, bio enerji, AVM ve gıda, yatak sektörlerinde faaliyet göstermeye başladık. Bugün itibarı ile taşoronlarımız ve tedarikçilerimiz ile birlikte yaklaşık otuzbin kişilik bir aile olduk. Hem Türkiye’de hem de dünyadaki iş fırsatlarını değerlendiriyoruz. Öğrenmenin ve gelişmenin yaşı yok ben şu anda ikinci üniversitede okuyorum. Bigalı olduğumuzu unutmayarak Bigamıza her zaman destek olmaya çalışıyoruz. Her yaptığımız işi önemsiyoruz ve daha iyi nasıl yaparız diyerek değerlendiriyoruz. Biz altı erkek kardeş olarak aile anayasamız ile yol alıyoruz. Babamızdan sonra biz ikinci kuşak ve çocuklarımız üçüncü kuşak hepimiz Doğanlar Holding çatısı altında işlerimizi paylaşarak devam ettiriyoruz. Bugün birçok başkanlık ve kuruculuğunu üstlendiğim, başkan ve yöneticiliğini yaptığım kuruluşlardan  ve sivil toplum örgütlerinde yer aldığım için mutlu olduğumu ve hatırlandığımı görmekten çok mutluyum. Bugün burada sizlerle birlikte  olmaktan son derece memnunum, kahvaltıyı düzenleyen BİSİAD başkan ve yönetimine ve katılan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu