Eğitim

Daha Güvenli Bir Eğitim-Öğretim Yılı İçin Toplantı Yapıldı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve Türkiye Belediyeler Birliği arasında, ‘Çocukların Eğitim Süreçlerinin Güvenliğine İlişkin Koruyucu Önleyici Hizmet ve Tedbirlerin Arttırılmasına Yönelik İş Birliği Protokolü’ gereğince, 14 Eylül Çarşamba günü Biga Kaymakamlık toplantı salonunda; Biga Kaymakamı Erdinç Dolu başkanlığında, Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Biga İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen ve ilgili kurum amirlerin katılımı ile toplantı gerçekleştirildi.

İlçe Yürütme Kurulu toplantısında; Protokollerde belirlenen yükümlülükler kapsamında ilçe teşkilatları bünyesinde yürütülen çalışmalarda karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü. Eğitim ve güvenlik çalışmalarında birimler arası iş birliği ve koordinasyonun sağlanması ve daha nitelikli hale getirilmesi ile ilçe genelindeki okullarda öğrencilerin daha güvenli ve huzurlu bir eğitim-öğretim yılı geçirmelerini sağlamak amacıyla okulların yakın çevresinde ve okul güzergâhlarında alınacak tedbirler ile yapılacak çalışmalar değerlendirildi.  Okul çevresindeki güvenlik kameraları, taşımalı eğitim, öğrencilerin güvenliği, okul çevrelerinde yapılacak trafik denetimleri, okul polisi, okul önü işaret levha ve hız kesicilerinin yenilenmesi ve kontrolünün sağlanmasına yönelik konular ele alındı.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Tüm yetkililere + Eğitimcilere+ Öğrencilere + Tüm ilgili memurlara + esnafa başarılar diliyorum. Ancak sabah erken saatte yola çıkan öğrencilerimizin korkulu rüyası köpekler var. Başı boş dolaşan sevimli veya zararlı köpek dostlarımızı belediyenin acilen toplaması ve öğrencilerimizin korkularını yenmesi için hemde sevimli sokak dostlarımızı sahiplenmesi için gereğini yapması gerekiyor. Başarılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu