Yerel

ÇTB, TOBB 79.Olağan Genel Kuruluna Katıldı

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesinde 31 Mayıs 2023 Çarşamba günü seçimli TOBB 79.Genel Kurulu gerçekleştirildi.

Genel kurula, Türkiye’nin 81 ilinden oda ve borsa başkanları, delegeleri ve genel sekreterleri katıldı.

Çanakkale ili odaları ve borsalarının katılım sağladığı Ankara’da düzenlenen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) 79. Genel Kurulu’na Çanakkale Ticaret Borsasını temsilen Meclis Başkanı Birol Çetin, Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Deniz, TOBB Delegesi Sinan Yücel, Meclis Üyesi Ahmet Uzun ve Genel Sekreter Sevcan Elver’den oluşan ÇTB heyeti katıldı.

Hisarcıklıoğlu Yeniden TOBB Başkanı Oldu

TOBB’un 79’uncu Genel Kurulu’nda tek listeyle gidilen seçimlerde, mevcut Başkan M.Rifat Hisarcıklıoğlu 7’nci kez bu göreve seçildi.

TOBB Başkanlığına ilk kez 16 Haziran 2001’de seçilen Hisarcıklıoğlu’na, Çanakkale Ticaret Borsası Başkan ve delegeleri tam destek verdi. Genel Kurulda tek aday olarak seçime katılan Hisarcıklıoğlu   4 yıl süreliğine yeniden Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı oldu.

Komisyonların, Konseylerin ve Kurulların da seçildiği 79. Genel Kurulda Çanakkale Ticaret Borsası Başkanı Abdullah Deniz, Tarım Kuruluna seçildi.

Seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından ÇTB Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Deniz, Meclis Başkanı Birol Çetin, Delege Sinan Yücel, Meclis Üyesi Ahmet Uzun ve Genel Sekreter Sevcan Elver TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu ve yeni yönetim kurulu üyelerini kutlayarak başarılar dilediler.

Seçim sonuçlarına ilişkin olarak ÇTB Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Deniz değerlendirmede bulundu. “Çanakkale Ticaret Borsası olarak mensubu olmaktan gurur duyduğumuz Birliğimizin 79. Genel Kurulu büyük bir birlik, beraberlik, saygı ve Birliğimizin adına yaraşır ağırbaşlılık ve olgunluk içinde geçmiştir. Hiç kuşkusuz bu ortamın yaratılmasında, en büyük pay Başkanımız Sayın M.Rifat Hisarcıklıoğlu’ndan kaynaklanmaktadır.

Birlik Başkanımızın yeniden TOBB Başkan seçilmesine ilişkin olarak Başkan Deniz “Türk Ekonomisi için Birliğimizin ve değerli Başkanımızın yaptığı hizmetler her türlü takdirin üzerindedir. Büyük camiamıza ve Ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyor, TOBB’un gerçek anlamda birlik beraberlik içinde olmasında çok büyük emeği, çabası ve katkısı olan Sayın M.Rifat Hisarcıklıoğlu’nu ve kendisiyle birlikte görev yapacak yeni Yönetim Kurulu, Disiplin Kurulu ve Konsey üyelerini kutluyor ve başarılar diliyoruz.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu