Yerel

ÇOMÜ’den Eğlence Dolu Şenlik

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü ekiplerinden Sosyal Sorumluluk Birimi bünyesine yepyeni projeler katmaya devam ediyor. 20 Mayıs Cuma günü Çanakkale’nin Merkez ilçesine bağlı Erenköy Köyü’nü ziyaret eden ekip ‘Uçurtma ve Yüz Boyama Şenliği’ etkinliğini hayata geçirdi. ÇOMÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü işbirliği ile düzenlenen etkinlikte VR gözlükler aracılığıyla sanal tur gerçekleşirken destekçiler tarafından sağlanan uçurtmalar sayesinde keyifli dakikalar yaşandı. Ayrıca Erenköy Okulu’nda eğitim gören miniklerle buluşan gönüllü ekip yüz boyama etkinliğinin yanı sıra okul bahçesinde öğrencilerle oyunlar oynadı.

Erenköy Okul Müdürü Güvenç Erkek, Sosyal Sorumluluk Birimi Sorumlusu Doç.Dr. Hicran Özlem Ilgın’a teşekkürlerini ileterek böyle profesyonel bir çalışma sonucunda oluşan etkinliğin yeniden gerçekleşmesini istediğini dile getirdi.

Tam Bir Şenlik Havası Vardı

ÇOMÜ’lü akademisyen ve öğrencilerden oluşan gönüllü ekip ummalı bir çalışma gerçekleştirdi. Bahçede uçurtmalar uçuruldu, oyunlar oynandı. Yüz boyama etkinlikleri de okulun bahçesinde gerçekleşti. Ayrıca Benim Dünyam VRÇOMÜ projesi de yine hayata geçirildi. Etkinliğin gerçekleştiği Erenköy Okulu’nda 3. Sınıf öğrencilerden Yaren ‘’Böyle bir etkinlik düzenlendiği için çok mutluyum. Çok eğlendim. Keşke her zaman gelseniz.’’ diyerek duygu ve düşüncelerini aktardı.

‘’Keşke Daha Önce Katılsaydım’’

ÇOMÜ’lü gönüllülerden oluşan ekipte yer alan Sağlık Fakültesi öğrencilerinden Berivan ise ‘’Böyle bir projede yer almak benim için çok keyifliydi. Çocuklarla oyun oynarken onların mutluluğunu görmek bizi daha da motive etti. Etkinliğin ilerleyen dakikalarında ise miniklerin bize oyunlar önerdiği oldu, böylece kendi çocukluğumuzu da yeniden yaşamış olduk. Onlarla uçurtma uçurduk, yüzlerini boyadık, hediyeler dağıttık… Kısacası birlikte çok eğlendik.’’ dedi.

Erenköy Okulu’nda düzenlenen etkinliğe katılan ÇOMÜ’lü gönüllü öğrencilerden Enes de ‘’Onların mutluluğuna eşlik etmek tarif edilemez bir duyguydu. Keşke daha önce katılsaydım. Böyle etkinlikler düzenlendiği sürece her zaman katılım sağlamak istiyorum.” dedi.

ÇOMÜ Kurumsal İletişim Koordinatör Yardımcısı ve Sosyal Sorumluluk Birimi Sorumlusu Doç. Dr. Hicran Özlem Ilgın, Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nazan Çalbayram ve Doç. Dr. Fatma Yılmaz Kurt projenin koordinasyonunu üstlendi. Etkinliğe yoğun bir ilgi gösterildi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu