EğitimYerel

ÇOMÜ’den Ayvacık Tuzla İlkokulu’na Kütüphane

Haberi buradan dinleyebilirsiniz...

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi katkılarıyla Ayvacık Tuzla İlkokulu’na kütüphane ve oyun alanı desteği sağlandı. Kısa sürede ilkokul seviyesinde toplanan kitap ve oyuncaklar, gönüllü öğrenciler tarafından miniklere armağan edildi. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi aracıyla 2 Kasım sabahı yola çıkan gönüllüler kütüphane için rafları monte ederek kitapları yerleştirdi. 2021 yılının Mehmet Akif Ersoy yılı ilan edilmesi sebebiyle kütüphaneye ‘Mehmet Akif Ersoy Kütüphanesi’ adı verildi.

Koordinatörlüğünü Sosyal Sorumluluk Projelerinden Sorumlu Rektör Danışmanı Doç. Dr. Hicran Özlem Ilgın ve Öğr. Gör. Şaziye Ceren Ulupınar’ın üstlendiği kampanyaya; Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu, Ezine Meslek Yüksek Okulu, Fen Edebiyat Fakültesi ve Sağlık Bilimleri Fakültesi’nden çok sayıda gönüllü öğrenci destek verdi. Kütüphanenin yanı sıra ilkokul öğrencileri için bir oyun odası da düzenlendi. Bir destekçi tarafından gelen oyun halısı ve sayısız oyuncak oyun alanına yerleştirildi. Etkinlik sonrası gönüllü öğrenciler miniklerle bir araya gelerek oyunlar oynadı.

Sosyal sorumluluk projeleri hız kesmeden devam edecek. Konuya ilişkin detayları, yardım kampanyası fikirlerinizi, soru ve önerilerinizi comusosyalgonulluler@gmail.com mail adresine gönderebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu