Eğitim

ÇOMÜ’de Erasmus Plus Projesi Başarısı

Baltic Education Technology Institute’nün koordinatörlüğünde, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin ortak olduğu ve Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Arslan’ın yürüttüğü “2022-1-LT01-KA220-SCH-000087659-  KA2 Cooperation Partnerships” Projesi, ‘Okul Eğitimi’ kategorisinde Litvanya Ulusal Ajansı tarafından 400 Bin Avro bütçe ile desteklenmeye değer bulundu.

Baltic Education Technology Institute (Litvanya), Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (Türkiye), CEIPES (İtalya), CPIP (Romanya), Eva-93 (Letonya) ve Education and Development (İrlanda) olmak üzere toplam 6 ortağı olan proje ekibinde araştırmacı olarak; Uzaktan Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Kadir Tunçer, Dr. Burcu Bilir Koca ve doktora öğrencileri Hasan Dirik, Sedat Yakut ile İsmail Altıntaş yer alıyor.

Temel amacı; okul öğrencilerinin STEM (Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik) konularına katılımını sağlamak ve arttırılmış gerçeklik yoluyla teknoloji ve ICT’ye (Bilgi İletişim Teknolojilerine) olan ilgilerini arttırmak olan proje ile EU Commission (Avrupa Birliği Eğitim Komisyonu) önceliklerinden olan dijital eğitimin gelişimine önemli katkılar sağlanması planlanıyor. Projenin Aralık 2024’te tamamlanması hedefleniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu