Eğitim

ÇOMÜ Devlet Konservatuvarı Senfoni Orkestrası Kuruldu

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Devlet Konservatuvarı bünyesinde kurulan Senfoni Orkestrasının prova konseri yapıldı.

Senfoni Orkestrası prova konserini Vali İlhami Aktaş, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, ÇOMÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Pelin Kanten ile Prof. Dr. Orhan Akdur ve ÇOMÜ Devlet Konservatuarı Müdürü Prof. Dr. Uğur Türkmen izledi.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Senfoni Orkestrası prova konseri sonrasında ÇOMÜ Devlet Konservatuarı Müdürü Prof. Dr. Uğur Türkmen, Senfoni Orkestrasının, Şef Bahadır Çokamay yönetiminde toplam 41 eğitimci ve öğrenci ile farklı üniversitelerin sanatçılarının desteği ile kurulduğunu, orkestranın bölge senfoni olarak kurumsallaşması çalışmalarının ise devam ettiğini ve ilk konserini Troya Festivalinde gerçekleştireceği bilgisini verdi.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Senfoni Orkestrası sanatçıları ile hatıra fotoğrafı çektiren Vali İlhami Aktaş, Senfoni Orkestrasının kurulmasında emeği geçenlere teşekkür ederek, çalışmalarında başarılar diledi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu