Yerel

CHP’li Güneşhan’dan Anafartalar Zaferi Mesajı

CHP Çanakkale Milletvekili İsmet Güneşhan, Anafartalar Zaferi’nin 108. yıl dönümüne ilişkin bir mesaj yayınladı. Güneşhan, şunları söyledi:

“Anafartalar Zaferi, Çanakkale’mizin gurur verici anılarından biridir. 1915’te, Çanakkale Cephesi’nde gerçekleşen bu zaferde vatansever askerlerimiz, topraklarını korumak için canlarını ortaya koymuş ve imkânsızı başararak destansı bir direniş sergilemişlerdir. Kahraman askerlerimiz bu savaşta centilmenliğini korumuş, hastane çadırlarını, yaralı taşıyan botları, hastane gemilerini ya da sedyeleri hedef almamıştır. Savaşların sadece topla tüfekle kazanılmayacağını bir kez daha kanıtlanmış, zaferler için mühim olanın askeri bir deha Mustafa Kemal ve kahraman bir orduya sahip olmanın şart olduğu tüm dünyaya gösterilmiştir. Anafartalar Zaferi, sadece bir askeri zafer değildir. Bu büyük zafer, birlik ve beraberlik içinde olduğumuzda nasıl büyük başarılara imza atabileceğimizin de bir göstergesidir.

Başta Anafartalar Kahramanı Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Çanakkale’de can veren şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyorum. Anafartalar Zaferi’nin 108. yılı kutlu olsun.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu