Siyaset

CHP’li Güneşhan’dan 9 Eylül Mesajı

CHP Çanakkale Milletvekili İsmet Güneşhan, Cumhuriyet Halk Partisi’nin Kuruluşu’nun ve İzmir’in Kurtuluşu’nun yıl dönümünde bir mesaj yayınladı.

“9 Eylül tarihi hem ülkemiz, hem de partimiz için çok önemli bir gün. Kurtuluşun ve kuruluşun gününde, emperyalizmi dize getiren bu milletin bir ferdi olarak, aynı zamanda kuran ve kurtaran partinin Milletvekili olma onuruna erişmiş bir üyesi olarak büyük bir kıvanç ve gurur içerisindeyim.

Bir milletin işgale direnişinden, egemenliği bir kişiden alıp kendi ellerine almak için ayağa kalkışından köklerini alan, 1919’da Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti’nden filizlenen ve 9 Eylül 1923’te Halk Fırkası olarak Cumhuriyetin yüzü olan partimiz, bugün bir asrı doldurdu, 100. yılını kutluyor. Kurucumuz, Ebedi Genel Başkanımız Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Benim iki büyük eserim vardır; biri Cumhuriyet Halk Partisi, diğeri Türkiye Cumhuriyeti’dir.” sözleriyle anlattığı partimiz, dünyanın bugün hala var olan en köklü bir kaç siyasi partisinden biri olarak, geçmişinden aldığı güçle yarınların da güvencesi olmayı sürdürüyor. Geçtiğimiz 100 yılda, darbelerle karşılaşan, kapatılan, iktidar olan, muhalefet olan, zapt edilmeye çalışılan, ama ne olursa olsun bugün hala dimdik ayakta olan Cumhuriyet Halk Partisi, Atatürk’ün gösterdiği yolda, onun devrimleri ışığında Türkiye’yi aydınlık yarınlara taşıyacak kararlılığa ve inanca ilk günkü gibi sahiptir. Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında, kurucu parti olmanın sorumluluğu, her gün yeni filizler veren dev bir çınar olmanın heyecanıyla, memleketimizi kuruluş felsefesinde olduğu gibi muasır medeniyetler seviyesine çıkarmanın sözünü veriyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle, İzmir’in kurtuluşunun 101. ve Cumhuriyet Halk Partimizin kuruluşunun 100. yılını kutluyor, başta Ulu Önderimiz, Kurucu Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, ülkemiz ve partimizin kurucu kadrolarını derin bir minnet ve saygıyla anıyorum. Yaşasın Cumhuriyet Halk Partisi, yaşasın Türkiye Cumhuriyeti!”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu