Yerel

CHP Biga’dan Kadın Hakları Günü Mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi Biga İlçe Başkanlığı, 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü dolayısıyla mesaj yayılandı.Mesajda şu ifadelere yer verildi;

“Bugün tarihin en önemli günlerinden biri; kadının toplumda ki yeri ve önemini nesillere kalıcı harflerle aktaran ve Türkiye Cumhuriyet’inin en önemli mihenk taşlarının başında gelen ‘’Kadına Seçme ve Seçilme Hakkı tanınmasının’’ 87. Yıl dönümü.

Evlerimize, yaşamlarımıza ve hayatlarımıza dokunan kadınlarımızın değişime uğrattıkları şaheserlere şahitlik ettikçe kadının emeğini ve etkisini gözle görülür şekilde okuyabiliyoruz. 

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün en önemli devrimlerinden bir olan; 8 Ekim 1934’de kabul edilen, 5 Aralık 1934’de yürürlüğü giren ve kadınlarımızın önünü açan seçme ve seçilme hakkı tanınmasını sağlayan karar Cumhuriyetimizin en sağlam yapı taşlarından olmuştur. 

Günümüz de her ne kadar kadınlarımız yolda yürümeye korkar hale gelmiş olsa da halkını düşünen yönetimler iktidar ile buluştuğunda İstanbul Sözleşmesi’ni tekrar yürürlüğe koyacak, kadın cinayetlerine ortaklık eden bu iktidarın basiretsiz yönetimini rafa kaldıracaktır. 

Kadınların seçme ve seçilme hakkını bir kez daha kutluyor, yolda yürürken cinayete kurban gitmek gitmedikleri, özgürlüklerini tepeden tırnağa yaşadıkları günler diliyoruz. 

Kadın Hakları günü kutlu olsun…

Saygı, sevgi ve hassasiyetle..”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu