SiyasetYerel

CHP Biga İlçe Başkanlığı’ndan Mesaj

Haberi buradan dinleyebilirsiniz...

CHP Biga İlçe Başkanlığı’ndan 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü ile alakalı bir mesaj yayınladı mesajda şu ifadelere yer verildi;

“2012’de Birleşmiş Milletler tarafından uygulanmaya başlanan ve her yıl 11 Ekim’de dünya çapında kutlanan, şüphesiz ki farkındalığı tam anlamıyla taşıyan 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü kutlu olsun.

Kutlu kelimesini içtenlikle söylemeyi çok isterdik, ancak;

İnsanların mental ve fiziki şiddete maruz kalmaları, toplumların tüm kesimleri tarafından şiddetle reddedilen bir durum. Bunun yanı sıra son yıllarda ülkemizde iyileşmeyen, beraberinde hiçbir çaba gösterilmeyen bir kanayan yara haline gelen genç yaşta evlendirilme, kadına şiddet ve gücü yeten hukuku sağlar mantalitesi bu sorunu kangren haline getirmiştir.

Ne yazık ki; Kızının gözleri önünde acımasızca öldürülen annemizin, çöp konteynırında üstüne beton dökülüp yakılmış halde bulunan kardeşimizin, bir saplantı uğruna can veren genç kızlarımızın vebali hepimizin boynuna olmakla birlikte, “Örtüsüz kadın perdesiz eve benzer. Perdesiz ev ya satılıktır ya kiralıktır.” sözlerini cezasız bırakan ve görmezden gelen zihniyetin suçudur.

Namus temizlemek kadın üzerinden yürütülebilecek bir eylem değil, zihin temizlenmesi ile sonuca bağlanabilecek bir olgudur.

Bu alanda verilebilecek her mücadele, berrak zihinlerin teminatı; güneşin toprakla temasından doğacak yeni bir filiz olacaktır.

11 Ekim Dünya Kız Çocukları Gününü bir gün kutlayabilmek dileğiyle…”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu