Siyaset

Ceylan Ücretli Öğretmenler İçin Açıklama Yaptı

“BAKAN MEVZUATI YENİ Mİ ÖĞRENDİ?”

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, binlerce ücretli öğretmenin 19 Hazirandan bu yana, bunlardan bir kısmının ise 13 Mart’tan itibaren işsiz olduklarını belirterek, “Destekleme öğretmenlerinin son maaşları 300 ila 400, diğerlerinin ise 1.900 liradır. Bu rakamlarla geçinmek mümkün değildir” diye konuştu. 

Özgür Ceylan TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı açıklamada, ücretli öğretmenlerin sorunlarına değinerek Milli Eğitim Bakanı’nı mevzuat bilmemekle suçladı. Özgür Ceylan, binlerce ücretli öğretmenin küresel salgın döneminde mağdur olduğunu belirterek, “Sayın Bakan ücretli öğretmenler ile ilgili yaptığı açıklamada, “Mevcut mevzuat içinde bunu yapmamız mümkün görünmüyor” diyor. Sayın Bakan mevzuatı yeni mi öğrendi?” diye sordu. CHP Milletvekili Özgür Ceylan, Millî Eğitim Bakanı’nın 25 Mart’ta Sağlık Bakanı ile birlikte düzenlediği basın toplantısında, ücretli öğretmenlerle ilgili“Telafi derslerine ücretli öğretmenler girecek, o zaman ücret alacaklar” şeklinde açıklama yaptığını hatırlattı. Milli Eğitim Bakanı’nın 1 Nisan’da yaptığı açıklamada da, “Ücretli öğretmenler uzaktan eğitim yoluyla yaptığımız çalışmalara katkılarını sürdürecek, ücretlerini almaya devam edecek” şeklinde konuştuğunu belirten Özgür Ceylan, “Ücretli öğretmenleri mağdur etmeyeceklerini söylediler. Ama destekleme-yetiştirme kursu ücretli öğretmenleri 13 Mart, diğer ücretli öğretmenler ise 19 Hazirandan beri işsizdir” dedi.  Destekleme öğretmenlerinin son olarak 300 ila 400 lira maaş aldıklarını, okullarda derse giren ücretli öğretmenlerin ise bin 900 lira maaş aldığını belirten Özgür Ceylan, “Bu rakamlarla geçinmek, yaşamak mümkün değildir” dedi.

Bakan Mevzuatı Yeni Mi Öğrendi?

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un, ücretli öğretmenlerle ilgili olarak Anadolu Ajansı’na yaptığı açıklamada ise “Mevcut mevzuat içinde bunu yapmamız mümkün görünmüyor”şeklinde konuşarak,“Sayın Bakan mevzuatı yeni mi öğrendi? Artık umut tacirliği yapmayın” diye konuştu. Özgür Ceylan, Milli Eğitim Bakanı’nın çelişkili açıklamalarını eleştirerek, “Anlaşılıyor ki sarayın izni, damadın harcama onayı olmadan bakanların bir hükmü yok” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu