Yerel

Ceylan “2 Kilometre Yolu 2 Yılda Bitiremediler”

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, yapımı halen devam eden Bayramiç – Etili – Çan karayolu için Meclis Başkanlığı’na 6 Eylül tarihinde verdiği soru önergesine Ulaştırma ve Altyapı Bakanı tarafından 17 Aralık 2018 tarihinde verilen yanıtta “2,2 km kaldı, 21 Temmuz 2020’de bitecek” şeklinde verilen cevabı hatırlatarak, “Yol ne zaman bitecek? diye sorduğumuz soruya verilen cevapta, “2,2 km kaldı, 21 Temmuz 2020’de bitecek” diye yanıt vermişlerdi. İki yılda hiçbir değişiklik yok. Yol inşaatı halkın çilesi olmaya devam ediyor. 2 yılda 2 km yolu bitiremeyecek kadar beceriksiz misiniz?” diye sordu.

Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, bölge ziyaretleri sırasında vatandaşların Bayramiç – Etili – Çan karayoluyla ilgili şikâyetlerinin devam etmesi üzerine bölgede incelemelerde bulundu. Özgür Ceylan incelemelerinin ardından karayolu inşaatında bir ilerleme olmadığını tespit ederek, konuyla ilgili açıklamada yaptı. Özgür Ceylan, 2018 yılının Eylül ayında konuyla ilgili olarak, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turan’ın yanıtlaması için Meclis Başkanlığı’na soru önergesi verdiğini hatırlatarak, aynı yılın Aralık ayında kendisine yanıtın ulaştığını söyledi. Özgür Ceylan, iki yıl önce Bakan Mehmet Cahit Turan imzasıyla verilen yanıtta, “Bayramiç – Etili – (Çanakkale-Çan) Ayrımı Yolu 21.01.2015 tarihinde ihale edilmiş olup işin bitiş tarihi 21.07.2020”  ifadelerine yer verildiğini belirterek, “Yol inşaatında yaptığım incelemelerde 21 Temmuz’da bitmiş bir yol göremedim. Yol inşaatı halkın çilesi olmaya devam ediyor. 2 yılda 2 km yolu bitiremeyecek kadar beceriksiz bir iktidar ile karşı karşıyayız” dedi. Özgür Ceylan, Ezine – Bayramiç –  Çan karayolunda yolculuk yapmanın tam bir çile olduğunu ifade ederken, “İktidarın beceriksizliğinden kaynaklı bir çile bu. Yer yer eski asfalt, yer yer stabilize, yer yer tek şeritte neredeyse ilkel bir şekilde ulaşım gerçekleştiriliyor. Yıllardır bitmeyen bu yol böyle giderse hiç bitmeyecek gibi” diye konuştu.

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, verilen resmi cevaba rağmen karayolu inşaatının halen tamamlanmamasını eleştirerek, “Anayasamızdan ve milletimizden aldığımız yetki ile yerine getirmeye gayret ettiğimiz denetim görevimiz gereği Sayın Bakana verdiğimiz önergede bile siyaset yapılıyor ve verilen cevabın gerçeği yansıtmadığı bugün incelemelerimiz sonucu ortaya çıktı. Bu asılsız beyanlara karşı halkımız ilk seçimde yanıt verecektir” dedi.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Sen tut iktidarı en iyi olduğu (sağlık ve ulaştırma) yönlerden biri ile eleştirmeye kalk. Sayın Ceylan kaş yapayım derken göz çıkarmış. Acaba son 20 yılda yapılan yolları bizim geçmişteki yedi sülalemiz rüyalarında gördüler mi? Dimi sayın Ceylan?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu