Yerel

Çerkes Öğretmenler Tebrik Edildi

Haberi buradan dinleyebilirsiniz...

24 Kasım Öğretmenler Günü tüm yurtta coşkuyla kutlanıyor. Biga’da yaşayan Çerkes ve Kafkasyalı öğretmenler de Biga Kafkas Kültür Derneği Yönetim Kurulu’nun misafiri olarak dernek binasında gerçekleştirilen etkinlikte bir araya geldi.

Öğretmenler ile tanışmış olan dernek yöneticileri proje ve fikirlerini öğretmenlere aktarma fırsatı yakalamış oldu. Toplantıya katılan öğretmenlerin tecrübelerinden yola çıkarak verdikleri öneriler istişare edildi. Konuşulan projeler arasında gençlerin ilgisini çekecek eğlenceli ve sportif faaliyetler ile dernek ortamına alıştırmak, çağımızın gereği olan teknolojik gelişmelere ilgilerinin artırılması, Çerkesçeye ve Çerkes kültürüne gönüllerini ısındırmak için aktiviteler, ihtiyaç sahibi öğrencilere burs ayarlamak vardı. Yakın gelecekte ortak projelerde çalışma niyetinde olan öğretmenler ve dernek yöneticileri iletişim halinde olacaklarını belirttiler.

Dernek yönetiminin sürprizi olan “Öğretmenler gününüz kutlu olsun” yazılı pastalar kesildi ve fikir alışverişine devam edildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu