Yerel

Çanakkale’den Avustralya Ve Yeni Zelanda’ya…

Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir ve beraberindeki heyet Avustralya’da yaptığı ziyaretler çerçevesinde T.C. Kanberra Büyükelçiliği Turkish Embassy in Canberra Ufuk Gezer’i ziyaret etti. Ziyarette Avustralya ile olan ikili ilişkileri güçlendirmek ve işbirliğini arttırmak için fikir alışverişinde bulunuldu.

Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir ve beraberindeki heyet Avustralya’dan sonra bir dizi görüşmeler yapmak için Yeni Zelanda’ya geçti.

İlk olarak T.C. Wellington Büyükelçiliği Turkish Embassy in Wellington Büyükelçisi Ömür Ünsay ile görüşen Başkan Kaşdemir, daha sonra Büyükelçi Ünsay ile birlikte Yeni Zelanda Gazi İşleri ve Turizm Bakanı Hon Peeni Henare ile görüşme gerçekleştirdi. Bu görüşmelerde önümüzdeki yıl gerçekleştirilecek olan tören programlarına dair fikir alışverişinde bulunuldu. Buradaki görüşmeden sonra Başkan Kaşdemir ve Büyükelçi Ünsay, Yeni Zelanda Savunma Bakanı Andrew Little ile görüşme gerçekleştirdi.

Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, Yeni Zelanda’da gerçekleştirdiği görüşmelerden sonra anıt ve müzeleri de ziyaret etti. Başkan Kaşdemir ve Türkiye Wellington Büyükelçisi Ömür Ünsay Yeni Zelanda’da bulunan Pukeahu Ulusal Savaş Anıtı, Türkiye – Yeni Zelanda Dostluk Anıtı ve Atatürk Parkı ve Anıtı’nı ziyaret edip çelenk bıraktı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu