Yaşam

Çanakkale’de Bir İlk Daha…

Haberi buradan dinleyebilirsiniz...

Çanakkale’de Sağlık Alanında Yapılan Yatırımlar Hızla Devam Ediyor.

Sağlıkta dönüşüm programı kapsamında ülke genelinde çağdaş hizmet anlayışı ile projelendirilip hayata geçirilen yatırımlar hızla devam ederken,Çanakkale’de de sağlık alt yapısı güçlenerek yeni projelerle yükseltmeye devam ediyor.

Ayvacık Devlet Hastanesi, Sağlık Alanında Hız, Güven ve Tasarruf Devrimi taşıyan DİJİTAL(Akıllı) Hastane HIMMS 6 belgesini almaya hak kazanan Çanakkale’deki ilk hastane oldu.

Ayvacık Devlet Hastanesi ‘Dijital Hastaneler’ grubundaki yerini aldı. Hastane 10.11.2021 tarihinde EMRAM HIMSS seviye 6 Dijital Hastane olarak tescillendi. Çanakkale’nin ilk dijital hastanesi olan Ayvacık Devlet Hastanesi, halka en iyi kalitede hizmet sunmayı hedefliyor.

Ağustos 2021’de başlatılan ve kısa sürede yoğun çalışmaların ürünü olarak tescillenen başarı öyküsünü anlatan Ayvacık Devlet Hastanesi Başhekimi Op.Dr.Emrah Demirci; “Göreve geldiğimiz ilk günden bu yana en iyi hizmet parolasıyla yolumuza devam ediyoruz. Dijital hastane kapsamında getirilen yenilikleri şöyle sıralayabiliriz; Sağlık kaydı verilerinin güvenilir ve doğru saklanmasını sağlayan DİJİTAL ARŞİV uygulaması sunan, Mobil cihazların kullanımı ile tüm bilgilere hızla ulaşılabilen, evrak ve kağıt kullanımının fiziki olarak ortadan kalktığı kağıtsız hastane uygulamasını sağlayan, tıbbi kayıtların güvenilirliği ve hızlı erişim sayesinde hastalarımıza tıbbi alanda kaliteli ve güvenli tedavi sağlanmış olur. Ayrıca tüm tedavi sistemlerini hızlı koordine ederek bilgiye her an, her yerden erişim sayesinde sağlık personellerimizin Hastaya Ayırdığı Vaktin Artması ile bakım ve hizmet kalitesini arttırır hasta memnuniyetini sağlar.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu