Yerel

Çanakkale’de Afganlar Kongoluları Soydu

Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğünce Çanakkale’de göçmen kaçakçılığı yapan şahıslara yönelik çalışmalar yürütüldü.    

13.11.2020 Cuma günü Çanakkale’nin Barbaros Mahallesinde, 3’ü çocuk 29 Kongo uyruklu şahsın kaçak yollardan yurtdışına götürülmek üzere İstanbul’dan Çanakkale’ye getirilerek, bulunduruldukları ikamette silah zoruyla paralarının alındığı iddia edildi.

Olayın ardından ekiplerce gerçekleştirilen araştırmalar neticesinde ilk etapta tespit edilen 2 şüpheli Afgan uyruklu şahıs yakalanarak gözaltına alındı ve 14.11.2020 Cumartesi günü çıkarıldıkları adli makamlarca Göçmen Kaçakçılığı ve Yağma suçlarından tutuklanarak Çanakkale E tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’na teslim edildi.

Devamında yapılan çalışmalarda ise söz konusu olaya karıştıkları tespit edilen 2 şüpheli daha 18.11.2020 Çarşamba günü ekiplerce yakalanarak gözaltına alındı. Göçmen Kaçakçılığı ve Yağma suçlarından adli makamlara çıkarılan şüphelilerden 1’i adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken diğeri ise tutuklanarak Çanakkale E tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’na teslim edildi.

29 Kongo uyruklu şahıs ise yapılan işlemlerinin ardından Ayvacık Geri Gönderme Merkezi’ne teslim edildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Başa dön tuşu