Yerel

Çanakkale Travel Turkey Fuarı’nda !

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Ticaret Bakanlığı himayelerinde, İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde, İzmir Ticaret Odası, TÜRSAB, TÜROFED, İzmir Vakfı desteği ile İZFAŞ ve TÜRSAB Fuarcılık tarafından her yıl dünyanın dört bir yanından turizm profesyonellerini bir araya getiren ve Türkiye’nin en büyük uluslararası turizm platformu haline gelen ve bugün ziyaretçilere kapılarını açan 15.Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı 2-4 Aralık 2021 tarihlerinde Fuar İzmir’de gerçekleşiyor.

Etkinliğin açılış törenine Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, TÜROFED Başkanı Sururi Çorabatır, TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk ve turizm temsilcileri, çok sayıda yerli ve yabancı konuk katıldı.

Çanakkale Ticaret Borsası Başkanı Kaya Üzen’in yer aldığı Çanakkale standında Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, Vali Yardımcısı Abdullah Köklü, İl Genel Meclis Başkanı Nejat Önder, İl Kültür ve Turizm Müdürü Murat Yılmaz, Lâpseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, GMKA Genel Sekreteri Abdullah Güç, Belediye Meclis Üyesi ve ÇATOD Başkanı Nilgün Cura Gökser, ÇTSO Yönetim Kurulu Üyesi Akın Yalman, Ezine AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Murat Yahya Sezgin, TURSAB Çanakkale Körfez BTK Başkanı Ahmet Çelik, dernek, sivil toplum kuruluşlarının, yanı sıra resmi üst düzey idareciler gelen konuklara ev sahipliği yapıyor.

A Holünde 108 nolu stantta 15. Travel Turkey Turizm Fuarı’na katılan ve tüm zenginlikleri ile tanıtımı yapılan Çanakkale fuarın açılışında büyük ilgi gördü.

Turizm sektörünün en prestijli etkinliklerinden biri olarak nitelendirilen 22 il ve 5 ülkeden 500 katılımcıyı 58 ülkeden gelen ziyaretçilerle buluşturan fuar, bu yıl hibrit fuar olarak düzenleniyor. Fuara gelemeyen satın almacılar ile katılımcıları online platformda buluşturuluyor. 

Çanakkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Kaya Üzen fuara ilişkin yaptığı değerlendirmede şunları kaydetti; “Çanakkale, insanlık tarihinde büyük önem taşıyan, Boğaz’ın iki yanına kurulmuş benzersiz coğrafyası, binlerce yıllık tarihi zenginliği, kültürlerinde barındırarak efsanelere ve mitolojiye ev sahipliği yapmış Türkiye’nin ve Dünya’nın nadide illerinden biridir. Bize düşen bu güzellikleri öne çıkarmak ve onları her platformda tanıtmaktır” dedi.

İlimizin turizmde de hak ettiği değeri alması için her türlü çalışmanın içerisinde yer aldıklarını belirten Başkan Üzen, “Yaptığımız çalışmalarla turizm pastasındaki payımızı daha da artırmak istiyoruz. Bu nedenle Çanakkale’deki kurum ve kuruluşlar olarak turizm fuarlarına Valiliğimiz çatısı altında katılarak İlimizi temsil ediyor ve onu en iyi şekilde tanıtmaya çalışıyoruz.

Çanakkale Ticaret Borsası olarak bizler tarım ve turizmin sinerji halinde yürütülmesi ve tanıtılması gerektiğini düşünerek, İlimiz ve üyelerimizin markalarını sergiliyor ve yöresel değerlerimizin sunumlarını gerçekleştiriyoruz. İlimizin Gastronomi Turizmi Potansiyelini fuarda en iyi şekilde temsil etmeye çalışıyoruz” dedi.

Başkan Üzen üç gün sürecek fuarın başarılı geçmesini temenni ederek, başta Valimiz Sayın İlhami Aktaş olmak üzere emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz”dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Başa dön tuşu