Yerel

Çanakkale İl ve İlçelerin’de Narkotik Baskını

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce Çanakkale İl Merkezi ve İlçeler’de Uyuşturucu Madde Satışı yapan ve Kullanan Şahıslara yönelik 14.06.2021-30.06.2021 tarihleri arasında gerçekleştirilen operasyonlarda;

Ekipler tarafından 55 olaya müdahale edilmiş ve 59 şüpheli şahıs hakkında yasal işlem gerçekleştirilmiş olup, silah ve tüfek kullanılarak genel güvenliğin tehlikeye düşürüldüğü, çalıntı malların saklandığı ve uyuşturucu madde ticareti yapıldığı değerlendirilen Çanakkale İli Tekzen bölgesi Küme Evleri mevkiine yönelik operasyon düzenlenmiş ve 5 şüpheli hakkında yasal işlem gerçekleştirilmiştir.

Uyuşturucu ile Mücadele Günü olan 26.06.2021 tarihinde gerçekleştirilen Narko-Rehber etkinliği kapsamında Uyuşturucu ile mücadelede farkındalığı artırmak ve bilinçlendirme faaliyetleri çerçevesinde 850 vatandaşa ulaşılmıştır.

Ayrıca ekipler tarafından yapılan yakalamalar neticesinde haklarında arama kararı bulunan 2 şahıs yakalanarak işlemleri akabinde cezaevine teslim edilmiştir.

Yapılan yakalamalar neticesinde şüphelilerden 60 gr. Bonzai, 35 gr.Esrar, 32 adet Sentetik Ecza, 7 adet Ecstasy, 6 adet Kenevir Bitkisi, 3 gr. Eroin, 2 adet Tüfek, 2 adet Hassas Terazi ve 1.940 TL paraele geçirilmiş olup tüm maddelere el konulmuştur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Başa dön tuşu