Spor

Çanakkale Derbisi Gümüşçay’da

Çanakkale’nin iki güzide kulübünün yolları bu defa Bölgesel Amatör Ligi (BAL)’nde kesişti. Bir tarafta Çanakkale’yi hem profesyonel hem BAL hemde amatör liglerde yıllarca temsil etmiş Bigaspor, diğer tarafta Çanakkale’yi BAL ve amatör liglerde temsil eden Bozcaadaspor. Yıllardır birbirine dost olan ve hiçbir zaman problem yaşamayan Çanakkale’nin önemli spor kulüpleri olarak mücadelenin sahada olduğu ve hiçbir zaman saha dışına taşırmamış iki önemli camia bu hafta sonu yine puan mücadelesine çıkacak. Maç bittiğinde yine dostluğun tavan yapacağı bir maç oynanacak. Sahada rakip saha dışında dost olan iki kulüp her zaman olduğu gibi yine dostça bir araya gelecekler.
Bu önemli Çanakkale derbisi 05 Aralık Pazar günü saat 14:00’de Gümüşçay Fatin Rüştü Zorlu Stadyumunda oynanacak ve her zaman olduğu gibi yine dostluk kazanacak. Bigaspor şampiyonluk için mutlak kazanmak zorunda iken Bozcaadaspor’da alt sıralardan kurtulmak için kazanmak istiyor. Bu önemli müsabaka için pazar günü Gümüşçay Fatin Rüştü Zorlu Stadyumu dolup tasacak.
Afacanlar takımlarını yine yanlız bırakmayacak ve maç boyunca destekleyecek iki dost kulüp yine dostluktan örnekler verecek. Kısacası Çanakkale için önemli bir gün daha Gümüşçay’da yaşanacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu