Yerel

Çan Pazarı Pazartesi Ve Salı Günü Olmak Üzere İki Güne Çıkarıldı

Çan Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler Çan genelinde içme suyu problemi yaşanmaması için tatlı su şebeke hattı yenileme çalışmalarını yürüttü.

Ayrıca Yeşilova Camii kanalizasyon hattında yaşanan sıkıntıyı ortadan kaldırmak adına zemin suyu toplanması için drenaj çalışmalarını gerçekleştirdiler.

Çan Belediyesi bir başka çalışmasında ise Karşıyaka Mahallesi Ergün Sokak sakinlerinin yıllardır beklediği taleplerini gerçekleştirerek yol yenileme ve taş döşeme çalışmalarına başladıklarını “Güzel bir Çan hayali ile çıktığımız bu yolda şehrimizin estetiğine, yeniden inşaasına ve uğranılmayan sokaklarına merhem olmaya devam ediyoruz.” Sözleri ile paylaştı.

Çan Pazarı Pazartesi Ve Salı Günü Olmak Üzere İki Güne Çıkarıldı

Çan Kaymakamı Mustafa Gürdal Başkanlığında, Bakanlık genelgeleri doğrultusunda, Hıfzıssıhha Kurulu Covid-19 tedbirleri kapsamında, Çan Pazarı’nın 2 güne çıkarılması yönünde karar alınmıştı.

Bunun üzerine, Çan Belediye Başkanı Bülent Öz; Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Emin Görgün ve pazarcı esnafı ile toplantı gerçekleştirerek, Çan’da pazartesi günü olan Halk Pazarının 2. gününün hangi gün olması gerektiği konusunda pazarcı esnafının fikirlerini aldılar.

Konu ile ilgili paylaşımda bulunan Çan Belediyesi “Halkımızın pazar alışverişine engel oluşturmayacak fakat yoğunluğun azaltılması gerekliliği üzerine ilçemizde pazar günlerinin iki güne yayılarak oy birliği ile Pazartesi ve Salı günleri olması kararı çıkmıştır. Önümüzdeki haftadan geçerli olmak üzere Pazartesi ve Salı Günleri Kapalı Pazar yerinde pazarcı esnafımız alışveriş için halkımızı bekliyor olacaktır, halkımıza duyurulur…” açıklamasını yaptı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu