Yerel

Çan, Ata’sına Ağladı


Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 83. yıl dönümünde saatler 09.05’i gösterdiğinde Çan’da hayat durdu. Bir vatandaş İstiklal Marşı okunurken gözyaşlarına hakim olamadı. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 83. yıl dönümünde saatler 09.05’i gösterdiğinde Çan’da hayat durdu. İlçe merkezinde Çan Kaymakamı Mustafa Gürdal, Çan Belediye Başkanı Bülent Öz ve siyasi partilerin Atatürk Anıtına çelenk sunma törenin ardından saatler 09.05’i gösterdiğinde sirenlerin çalması ile birlikte İstiklal Marşı okundu. Ardından vatandaşlar saygı duruşuna geçti. Çan’da adeta hayat dururken bir vatandaş İstiklal Marşı okunurken gözyaşlarına hakim olamadı.

“Türk Milleti Seni Asla Unutmayacaktır”

Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, 10 Kasım Atatürk’ü anma mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Bağımsızlık ve kurtuluş mücadelemizin lideri Mustafa Kemal Atatürk’ün naçiz bedeninin aramızdan ayrılışının 83. yılında Ata’mızı rahmet, özlem ve sevgiyle anıyoruz.

O gün olduğu gibi bugün de içimizde hüzün, gözümüzde yaş; fakat fikirlerin ve eserlerin ile ‘açtığın yolda, gösterdiğin hedefe’ yürüyor; yürümeye devam edeceğiz.

Bu sabah ilçemizde düzenlenen anma programında bir vatandaşımızın göz yaşları objektiflerimize yansıdı. Gören herkesi duygulandırdı.  Türk milleti, seni asla unutmayacaktır.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu