Yerel

70 Mağaza Açıp 300 Kişiyi İşe Alacak

Büyüme hedefini yukarı çekti: 70 mağaza açıp 300 kişiyi işe alacak

Doğtaş Kelebek Mobilya Grubu, 600 milyon TL ile kapattığı 2019 yılının ardından, 2020 yılı hedeflerini 1 milyar TL olarak revize etti. Bünyesinde 5 farklı marka bulunduran, Doğtaş Kelebek Mobilya Grup CEO’su İsmail Doğan yaptığı açıklamada “Sene başında devletin uygulamaya geçirdiği KDV indirimiyle nefes alan mobilya sektörü, pandemi döneminde alımların ertelenmesi nedeniyle olumsuz etkilenmişti. Salgının sona ermesiyle birlikte uygulamaya konulan düşük oranlı krediler ve 60 aya varan taksit imkanları, ertelenen alımların hayata geçmesinde önemli bir rol oynadı. Bizim grup olarak ülkemizin ekonomisine güvenimiz yüksek, bu doğrultuda yatırımlarımıza da hız kesmeden devam edeceğiz; 30 Ağustos’ta 70 yeni mağaza açacağız” dedi.

İlk e-ticaret mağazası Kelebek’ten

Bu dönemin sunduğu açılımları iyi okumak gerektiğinin altını çizen Doğan, salgın döneminde e-ticaretin hemen her sektör için vazgeçilmez olduğunu gözlemledikleri bir dönem yaşadıklarını, grup olarak bu alana yapmakta oldukları yatırımı artırarak, markalarını sırasıyla online satışa geçirmeye başladıklarını söyledi. İlk olarak Kelebek markalarının online satış sitesini açtıklarını açıklayan İsmail Doğan, sırasıyla tüm markalarının online satışa geçeceğini, e-ticaret için departman kurduklarını sözlerine ekledi.

2020 hedeflerini revize etti

Doğtaş Kelebek Mobilya Grubu, 2020 yılının geri kalan döneminin yeni iş fırsatlarını beraberinde getireceğini öngörerek, yıl sonu hedeflerini güncelleyerek 1 milyar TL olarak KAP’a bildirdi.

Doğtaş Kelebek Grup 2020 yılına ilişkin beklentileri;

• Konsolide satış gelirleri büyüme hedefi %64-%66,
• Satış kanalları büyüme hedefi %20-%25
• Konsolide FAVÖK marjı hedefi %14-%15 şeklinde revize edildi.

Kaynak : Ekonomist

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu