Siyaset

“Bu Zihniyet Yüzünden Yüzde 30’u Göremediniz”

AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, Çan’da köy ve mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi. CHP’lilerin Sinan Oğan’a yönelik hakaret etmelerini eleştiren Gider; “Ne zaman kaybetseler, millete bidon kafalı diyorlar. Bu zihniyet yüzünden hiçbir seçimde yüzde 30’u göremediniz” dedi. 

AK Parti’nin Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, Çan’da muhtarlarla bir araya geldi. Güncel konuları, muhtarlarla birlikte değerlendiren Gider, 28 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı İkinci Tur oylaması için destek istedi. 7’li Masa üyelerinin iktidara gelemeyeceklerini bildiklerini belirten Gider; “Karşımızdaki ittifakın sayısı her gün değişiyor. Artık sayılarını saymaktan vazgeçtik. Onlarda da herkesin niyeti ve hedefi başka. Bizde barınamayıp gidenlerin kurduğu partiler vardı. İlk turun galibi onlar görünüyor. Çünkü; hiçbir şey yapmadan 37 milletvekili almışlar. Bu küçük partiler çok güzel bir film çekti. Yeşilçam’ın Tokatçı filmi gibi tam tokatçılar. Hiçbir şey yapmadan CHP’nin 37 vekili alıp geçtiler. Şimdi eminim genel merkezlerinde kıs kıs gülüyorlardır. Onların derdi alabildikleri kadar milletvekili alabilmekti. En azından ikisinin genel başkanlarını tanıyorum. Saf adam değillerdir. İktidara gelemeyeceklerini biliyorlardı” dedi.

“Millete Hakareti Alışkanlık Yapmışlar”

CHP’nin her seçimi kaybedişinden sonra millete hakaret ettiğine değinen Ayhan Gider; “Seçimden sonra eski bir filmi tekrar yaşamaya başladık. 1946’dan beri CHP ne zaman kaybetse, başlıyor millete bidon kafalı demeye. Bu dönem işi iyice abarttı. Depremzedelere verdikleri suyu haram etmeye başladılar. Bakın seçim bu demek değil. Biz ortaya çıkıp bir iddia ortaya koyuyoruz. Millet ne derse desin, başımızın tacıdır. Seçimi kaybettiniz diye, birine hakaret etme özgürlüğünü size hiç kimse vermez. Fakat siz çocukluğunuzdan beri herkese tepeden bakıp, insanları güdülecek koyun olarak görmüşseniz hakaret edersiniz” ifadelerini kullandı.

“Sinan Oğan’a Demediklerini Bırakmadılar”

Sinan Oğan’ın ikinci tur seçimleri için alacakları kararı beğenmeyenlerin sarf ettiği sözlere değinen Gider; “Muharrem İnce sizin partilinizdi. Adama neler yaptınız. Adam çekilene kadar videolarla uğraştınız. Düne kadar da Sinan Oğan’ı çok seviyorlardı. Adamı yere göğe koyamıyorlardı. Sinan Oğan aday olmasa, Recep Tayyip Erdoğan ilk turda kazanacaktı. Oylar ortada. Dün Oğan açıklama yaptı ve Recep Tayyip Erdoğan’ı ikinci turda destekleyeceğini açıkladı. Koca koca adamlar etmedikleri hakaret bırakmadı. Siz bu kafada olduğunuz için, hayatınız boyunca yüzde 30’u göremediniz” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu