Yerel

Boşnak Başkan Süleyman Duran, Strebrenitza’da Anma Programındaydı

Biga Bosna Hersek Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Süleyman Duran, 11 Temmuz Strebzenitza katliamının 28.yıldönümünde Bosna Hersek’teydi. Duran ziyaretle alakalı şu açıklamalarda bulundu;

“11 Temmuz 1995’te Strebzenitza’da 8372 kişinin katliamının 28. Yıldönümünde, Srebrenitsada şehitleri anma programının düzenlendiğini, Boşnak derneğini temsilen Bosna Hersek’te Strebzenitzada katıldığım programa, Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan’ın teşrifleri bizleri onurlandırdı.

Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan ile birlikte ilk olarak, Biga Belediyesi kardeş şehri Bujim Belediyesini ziyaret ettik. Sonrasında Bihaç Belediyesi ziyaretini gercekleştirdik. Belediye Başkanı Elvedin Sedić, Başkan Danışmanı Edin Moranjkic ve Başkan Yardımcısı Dijana Bišcevic ile dayanışma toplantısı yaptık. Toplantıya Hanume Sa Une Dernek Başkanı Enisa Sahinovic ile birlikteydik.

Aynı günde Bihaç Müftüsü Hafız Mehmed Kudic ve Müftü Yardımcısı İmam Nazif Horozovic ile bir araya geldik. Bülent Erdogan’ın, Bihaç İslam Televizyonu TV BİR’e röportajı oldu.

Geçtiğimiz yıl ağaç diktiğimiz dostluk ağacının bulunduğu Gornje Prekonje Ripa c İlkokulunu ziyaret ettik. Hanume Sa Une Derneğini de ziyaret ettik. Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan’a Kültürümüze ve Strebzenitza katliamına verdiği önem için tüm Boşnaklar adına teşekkür ederim.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu