Yerel

Borazan’dan Zafer Bayramı Ziyaretleri

AK Parti Biga İlçe Başkanı Nihat Borazan 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla ziyaretlerini gerçekleştirdi.

Borazan,  ilk olarak Biga Cumhuriyet Meydanında gerçekleşen törene katılım sağladı.Ardından Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan ile birlikte Biga Muharip Gaziler Derneği’ni ziyaret etti.Burada dernek yönetimi ve gaziler ile sohbet edildi ve Başkan Borazan burada gazilerden gelen istek ve önerileri de dinledi.

Borazan, buradan Biga’nın Havdan Köyüne geçti. Havdan köyündeki ilk durağında AK Parti Havdan Köy Temsilciliği görevini de yapan İrfan Yılmaz’ın vefat eden kayınvalidesi için evinde ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Sonrasında Milliyetçi Hareket Partisi’nin Biga İlçe Kurucu Başkanlığını da yapan şehit babası Ali Atan’ı evinde ziyaret etti. Burada Atan ailesiyle bir süre sohbet eden Borazan Havdan Köyünde son olarak Kıbrıs Gazisi Ahmet Hamdi Yılmaz’ı ziyaret etti.

Yapılan köy ziyaretinin ardından Biga merkezde esnaf ziyareti gerçekleştirerek vatandaşların 30 Ağustos Zafer Bayramını kutladı.

Borazan, ziyaretlerle ilgili olarak; “Bugün 30 Ağustos Zafer Bayramı olması münasebetiyle ilk olarak Gaziler Derneğimizi ziyaret ettik. Ardından Havdan köyümüzde şehit ailemizi ziyaret ederek şehidimizi bir kez daha saygıyla andık. Yine aynı köyde ikamet eden Kıbrıs Gazimizi ziyaret ederek sohbet gerçekleştirdik. Hoş sohbetleri ve ilgileri için teşekkür ediyorum. Bir kez daha Bağımsızlığı için verdiği sayısız mücadeleyle zaferden zafere koşan aziz milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyor, Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmet ve minnetle yâd ediyorum.”dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu