Yerel

Borazan, ”Okullar Bölgesi Sürecini En Yakından Takip Ediyoruz” 

Biga Okullar Bölgesi sürecini en yakından takip etiğini belirten AK Parti Biga İlçe Başkanı Nihat Borazan, süreç ile ilgili açıklama yaptı. 

Borazan, “Okulllar Bölgesi ile ilgili olarak süreci yakından takip ediyoruz. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın çektiği zorluğun farkındayız. Çocuklarımıza ve Biga’mıza yakışır yeni okullarımız kısa sürede tamamlanacak” dedi. Geçtiğimiz günlerde Biga Kaymakamı Erdinç Dolu, Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, AK Parti Biga İlçe Başkanı Nihat Borazan ve MHP Biga İlçe Başkanı Salih Altınkaya Çanakkale Valisi İlhami Aktaş’ı ve Çanakkale İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Celil Sezgin’i ziyaret etmişlerdi. Bu ziyaretlerin ardından açıklamalarda bulunan Borazan, “Okullar Bölgesi, okulların açılmasıyla birlikte şuan tüm hemşehrilerimizin gündeminde bizlerde çocuklarımızın yaşadığı zorluğun farkındayız. En yakın zamanda bu sürecin tamamlanması için yakından takip ediyoruz “dedi.

Borazan sözlerini şu şekilde sürdürdü, “Çanakkale Valimiz İlhami Aktaş ve Çanakkale İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Celil Sezgin’i bu bağlamda ziyaret ettik. Tüm dinamikler olarak bu sürecin en kısa sürede bitmesi en büyük temennimizdir. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın canı her şeyden önemli. Okullar bu sebeple yıkıldı, Müteahhit firma ve emtia fiyatlarında artış olması sebebiyle hiç kimsenin istemeyeceği bir süreç oldu. Ancak Okullar yıkılmamış ve bir çocuğumuza zarar gelse o zaman bunun hesabını kimse veremezdi. Bu bağlamda modern  Biga’mıza ve en önemlisi çocuklarımıza yakışır okullar artık en hızlı şekilde tamamlanacak. İhale ve yapım sürecini en yakından bizler takip ediyoruz. Kısa sürede ihalenin tamamlandığını ve hızlı tempoda çalışmanın başladığını Tüm Bigalı Hemşehrilerimiz görecektir. Bu süreçte konuyla yakinen ilgilenen AK Parti Grup Başkanvekilimiz ve Çanakkale Milletvekilimiz Av.Bülent Turan’a ve AK Parti Çanakkale Milletvekilimiz Jülide İskenderoğlu’na da teşekkürlerimi sunuyorum.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu