Yerel

Borazan, “100.Yılda Örnek Bir Kent İçin Çalışıyoruz”

AK Parti Biga İlçe Başkanı Nihat Borazan,18 Eylül Biga’nın kurtuluşunun 100.yıl dönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Borazan’ın açıklamaları şu şekilde:

“Kadim İlçemiz Biga’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 100.yıl dönümünü birlik ve beraberlik içerisinde çok özel etkinliklerle değerine yaraşır şekilde kutluyoruz.

Anadolu insanının vatan, millet ve bayrak sevgisini ve kahramanlıklarını göstermesi bakımından kurtuluş günleri çok önemlidir. Bu günler tarihe not düşmenin yanında, geleceğimize yön vermesi açısından da son derece önemlidir.

Her biri bağımsızlık destanı yazacak geçmişe sahip olan bu kahramanlar, yaptıkları ile yaşadıkları dönemin ötesine geçmeyi başararak, milli ve manevi değerlerine olan yürekten bağlılıklarıyla tüm dünyaya güçlü bir birliktelik mesajı vermişlerdir. Bağımsızlık yolunda gözünü kırpmadan canını feda eden şehitlerimiz ve gazilerimiz, bütün sıkıntılara göğüs germiş ve bizlere bu güzel vatanı bırakmışlardır. Böyle bir ecdadın torunları olan bizlere düşen görev, ecdadımızın kutsal emaneti olan şehrimizi ve ülkemizi millet şuuruyla korumak, her alanda kalkınmış ve müreffeh yarınlara taşımaktır.

Türk ordusu Çanakkale’de düşmana karşı Bigalı Mehmet Çavuş gibi kahramanlarla büyük bir destan yazıp Çanakkale’nin geçilemeyeceğini göstermiştir. Çanakkale’nin giriş kapısı olan kadim şehrimiz Biga’mızın düşman işgalinden kurtuluşunun 100.yıl dönümünde İlçemizin kalkınması örnek bir kent haline gelmesi için çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerim ile, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum; Biga’mızın düşman işgalinden kurtuluşunun 100.yıl dönümü kutlu olsun” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu