Yerel

Bizim Ustalarımız Programı’nda Bir Bigalı

İdriskoru köyünden, İstanbul, Fatih Sitte-i Hatun Camii imam-ı hatibi Metin Eren, hobi olarak başladığı tesbih yapımındaki ustalığı dikkat çekti, Diyanet TV’nin “Bizim Ustalarımız” programının konuğu oldu.

İdriskoru köyünden, cambaz Arif olarak bilinen, merhum Arif Eren’in yedi çocuğunun en küçüğü olarak köyde dünyaya geldi. Daha sonra İstanbul’a taşınan Metin Eren, din ve arapça eğitimi aldı. Kurdukları vakıfta yöneticilik yapan Metin Eren, ilk olarak Salihpaşa Camii’nde, sonrasında Sitte-i Hatun Camii imam-ı hatiplik yapmaya devam etti. Halen aynı camide görevine deva eden, çevresinde örnek gösterilen Metin Eren, görevini sürdürürken son yıllarda teşbih yapımına merak saldı. Kısa sürede aldığı eğitimlerle ve el beceresiyle kendi değimiyle hobi amaçlı dese de, “tesbih ustası” olarak çalışmalarını sürdürüyor.

Tesbih konusundaki ustalığı Diyanet İşleri Başkanlığı’nın dikkatini çekmesiyle, başkanlık bünyesinde görev yapan hem de sanat dalında usta olmuş din görevlilerinin konuk olduğu Diyanet TV’de yayınlanan “Bizim Ustalarımız” programı için kamera karşısına geçti. Diyanet TV’de yayınlanan seğretmesi büyük keyif veren programı sizler için yayınlıyoruz.

Kaynak:www.bigakoyhaberleri.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu