Yerel

Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Haberi buradan dinleyebilirsiniz...

Biga Ziraat Odası ve Biga Ziraat Bankası eşliğinde Tarımsal Kredi Fırsatı bilgilendirme toplantısı yapıldı.

11.05.2022 Çarşamba günü Biga Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonu’nda gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısında; Kadın Çiftçi Kredisi, Güneş Enerjili Sulama Kredisi, Altın Kovan Kredisi, Üreten Kooperatif Kredisi, Genç Çiftçi Kredisi, Tarım Transfer Kredisi hakkında bilgilendirme yapıldı. Biga Ziraat Odası Başkanı Güray Ergün yapmış olduğu konuşmada; “ Biliyorsunuz Türkiye hakikatten zor bir süreçten geçiyor. Bir pandemi vardı, pandemi ortamı vardı. Üretmek zorunda olduğumuzu herkes tarafından bilinci bir kat daha önemli hale geldi biz üretmezsek Türkiye aç kalır demiştik. Hakikatten de biz üretmezsek Dünya aç kalıyor, çiftçi üretmezse Dünya aç kalıyor.” ifadelerine yer verdi.

Ardından Ziraat Bankası Biga Şube Müdürü İnanç Zafer Yılmaz ise yaptığı konuşmalarda; “Üreten çiftçimizin, kooperatifimizin ve genç girişimcilerimizin yanında olmak için yeni bir kredi paketi hazırlamıştık. Altın kovan kredisi adı altında bir kredimiz oluşturuldu, bu arıcılara yönelik 50 kovana kadar mevcut kovanını 50 ve üzerine çıkartmak isteyeni bu krediden yararlandırabiliyoruz. İki tane kefille arıcılarımıza onu o şekilde gerçekleştirebiliyoruz. Kadın girişimcilerimize, kadın çiftçilerimize yönelik kredilerimizde de 18 yaşını geçmiş olması ve herhangi yapacağı işlemle ilgili koyun, keçi, dana besiciliği, üreticiliği hakkında bir eğitime katılmış olması anda bu işlemleri gerçekleştirebilirler. Genç çiftçiler de 18 yaşını doldurup veterinerlik fakültesini bitirmesi yeterli bizim için.” açıklamalarında bulundu.

Yapılan toplantıya, Biga Belediyesi Başkan Yardımcısı Nazım Hikmet Keskiner, Biga Ziraat Odası Başkanı Güray Ergün, Ziraat Odası Biga Şube Başkanı İnanç Zafer Yılmaz, Biga Ziraat Odası Müdür Yardımcısı Hasan Özkan, Biga İlçe Tarım Orman Müdürü Fevzi Atmaca, çiftçiler ve basın mensupları katılım sağladı. Yapılan programın ardından Biga Ticaret Sanayi Odası, Biga Ziraat Odası ve Biga Kapalı Çarşı önünde 14 Mayıs Dünya Çiftçiler günü dolayısıyla lokma ve pilav dağıtımı yapıldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu