Yerel

Bilen’den 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik Ve Spor Bayramı Mesajı

Biga İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Erkan Bilen’den 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı mesajı;

“Tarihimizin dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs 1919 tarihi, Atatürk’ün Samsun’a ayak bastığı ve Milli Mücadelenin başladığı tarihtir. Kurtuluşun başlangıcı olan bu tarih ülkemizde her yıl “19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı” olarak kutlanmaktadır.

Atatürk, Millî Mücadele sıralarında Türk milletini içinde bulunduğu kötü durumdan kurtaracak ve ileri götürecek olanların  gençler olduğunu görmüştü. “Gençler, cesaretimizi kuvvetlendiren ve devam ettiren sizsiniz. Siz almakta olduğunuz terbiye ve irfan ile insanlık meziyetinin, vatan sevgisinin, fikir hürriyetinin en kıymetli örneği olacaksınız.” diyen Atatürk, Türk Gençliğine güvenini ve her zaman başarılı olacağına dair inancını dile getirmiştir.

Gençlere değer vererek, onları ahlaklı, çalışkan, vatansever, kişilikli, özverili, iradeli  ve duyarlı bireyler olarak yetiştiren  milletler, geleceğe huzurla ve güvenle bakabilirler. 

Bu inanç ve umut ile geleceğimizin emanetçileri gençlerimizin ve yüce milletimizin 19 Mayıs Atatürk´ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı´nı en içten duygularımla kutlar, başta Türkiye Cumhuriyeti´nin kurucusu Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi saygıyla anıyorum.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu